Hraniční přechody v rozšíření Beyond the Baltic Sea pro ETS2

V připravovaném rozšíření Beyond the Baltic Sea pro Euro Truck Simulator 2 nás čekají realistické hraniční přechody, kterých bude opravdu mnoho a vývojáři se snaží zachytit jejich unikátnost. Zvláštním případem jsou pak hraniční přechody mezi Ruskem a státy EU, kde platí mnohem přísnější režim než mezi státy Schengenu. Celní kontroly zde probíhají z obou stran a ve skutečnosti často trvají velmi dlouhou dobu.

Novinka 1 Novinka 2
Novinka 3 Novinka 4
Novinka 5 Novinka 6
Novinka 7 Novinka 8
Novinka 9 Novinka 10

13 komentářů

  1. Předpokládám, že bude asi nutnost vlastnit Obě rozšíření (jak Na východ tak Skandinávii). Na druhou stranu se docela dost divím, že by některý velký fanoušek ETS 2 tato rozšíření neměl (to mi přijde velice nereálné).
   Osobně předpokládám napojení v těchto místech:

   – 2 x po souši z Polska (1 x přímo do Litvy směrem na kaunas nebo přímo na Vilnius a 1 x přes ruskou enklávu do Kaliningradu, tedy přes jeden z avizovaných hraničních přechodů).
   – 2 až 3 x trajet ze Švédska (buď přímo ze Stockholmu nebo z Nynäshamnu a to do Turku (FIN), Rigy (LOT) a možná do Tallinnu (EST).
   – možná 1 x trajekt z Polska (buď do Rigy (LOT) nebo do Klaipedy (LIT)).

   dále předpokládám s největší pravděpodobností v rámci rozšíření ještě trajekt mezi Tallinnem (EST) a Helsinkami (FIN) a hraniční přechody z Estonska do Ruska a z Finska do Ruska (oba směrem na Petrohrad) a v nepodlení řadě ještě dva přechody z Litvy do ruské enklávy (nejspíše z Klaipedy a z Kaunasu/Vilniusu směrem na Kaliningrad).

   To je tedy můj názor.

    1. Pobaltí mám osobně docela hodně procestované. Je to totiž se Skandinávií moje srdcová záležitost (hlavně Finsko). Proto se na to rozšíření moc těším a přemýšlím, co asi bude obsahovat. Bohužel jsem přesvědčený, že z Finska bude jen jižní část jako u Skandinávie (asi města Helsinky, Turku, Tampere, možná Lahti). Pobaltí by mohlo být celé (kromě hlavních měst asi jen některá další: např. Tartu, Daugavpils, Kaunas či Klaipeda), z Ruska asi jen Petrohrad a Kaliningrad (možná Pskov).

     Když se podíváte na satelitní snímky třeba na Google mapách, tak některé ty z výše ukázaných modelů budov hraničních přechodů trochu připomínají ty reálné, hlavně tedy ta druhá dvojice obrázků.

     No, jsem zvědav.
     Opravdu se máme na co těšit.
     Ještě by to chtělo před tím v nějaký aktualizaci doplnit Slovinsko (je hezky vidět, jak na cedulích na dálnici z Benátek do Rakouska prosvítá název Ljubljana). A další DLC by mohlo být konečně Španělsko s Portugalskem. A další paráda by byla, kdyby se alespoň trochu překopala původní hra (hlavně tedy Německo), které je místy nereálné a nudné (jednotvárné).

     PS: Protože nejsem zase až takový fajnšmekr, nevíte někdo, jestli lze nějak vývojářům nahlásit chybu? Objevil jsem jednu chybu v návěstidlech na jedný dálniční křižovatce v DLC Italia.

     Zdravím všechny!

     1. Cliftonfloyd: Tak to je skvělé! No je dobré, když to tady tak říkáš! Těším se jak malej klučina.

      Ohledně toho Slovinska…to by bylo super! To přepracování Německa by bylo potřeba jako sůl, jelikož jsem jednoho času jezdil linku ČR –> Skandinávie a vlastně při nedávném EVENTU jsem taky neustále jezdil do Švédska a 90% trasy mi vedlo skrze Německo (lépe řečeno dálnice kolem Berlína a nahoru na Rostock) a prostě ta jednotvárnost mě unavovala. A to jsem nezmínil, když jsem jel 1. zakázku pro tento EVENT z Pescara (IT) do Stockholmu a skoro polovinu trasy jsem švihal skrze Německo a to byla teprve nuda!
      No co už, snad na to někdy dojde 🙂

      A ohledně nahlášení chyby: nikdy jsme to moc nehledal, ale možná bych to napsal zde:
      https://forum.scssoft.com/ A nebo to napiš i zde do SHOUTBOXU, možná si toho všimne někdo z SCS osobně 🙂

      1. Pjotr: Díky za radu. Mrknul jsem tedy na ten blog vývojářů a zjistil jsem, že už to tam asi dva lidi napsali (podle textu nejspíše Italové) a docela se čertili (a to i kvůli jiným geografickým nedostatkům v DLC Itálie, které jsem ani já nezaznamenal). Ono je ale takových drobných much spousta. Já si všímám jen těch geografických, technickým (hlavně ohledně trucků) zase až tak moc nerozumím.

 1. To by bylo celkem vítané zpestření hry 🙂 Sice nevím jak moc to kucí propracujou, ale třeba, že by se člověk s nějakým druhem nákladu tam zasek např na 5h a pak nějak musel ten čas nahnat apod. Rozhodně jsem na to zvědavej 🙂

  btw – Uvítal bych i nějaké info o tahačích. Na Vánoce nám ukázali Píčnaulta a MAN a už jsem jak natrní kdy se objeví i ve hře 🙂 Docela rád bych už nažhavil MANíka a proháněl jsem se sním po Evropě 🙂 😀 Snad nám SCS časem nějaké info „uvolní“ 🙂

  1. Jj souhlasim vypada to pekne ale to co pises si myslim nebude (zdrzeni). Ale co by se mi libilo by bylo kdyby zapracovali zpet to co bylo v puvodnim ETS a to ze jsi zacal v CZ a musel jsis vydelavat a az pak koupit licenci na dalsi stat nebo oblast. Ted uz nevim jak presne to bylo. Alespon chvilkuu by se vyuzily vydelane penize. Stejne tak bych zpoplatnil jak mas ty dovednostni body a licence atp 😉 Proste predelal bych ekonomiku

    1. Diky. Ja sice tohle nijak zvlast neresim. Pro me je hra vylozene relax v tom smyslu ze to zapnu, naladim bud radio nebo vlastni hudbu a jedu. Takze ve finale je mi jedno kolik za to dostanu, kolik mam na uctu atd. Fakt hlavnim tematem pro me je samotna jizda a ne to okolo co se tyce ekonomiky atp 😉 Idealni je pro me dlouha zakazka treba na hodinku a pul, dve. Z cehoz pro me plyne potreba hlavne rozrustajici se mapy a to jak v ETS2, tak i ATS. Protoze ja bych se nebranil ani jeste delsim trasam 🙂 Treba v GT Sport na PS4 nebo Project CARS 1 a 2 mam radsi delsi zavody nez sprinty. Parkrat jsem dal i 24ti hodinovku sam 😀 Tedy s tim ze treba po 4-6 hodinach jsem predal auto v boxech AIcku na 3-4 hodky a trochu si dachnul 🙂

Napsat komentář