18WoS – American Long Haul (2007)

ALH logo

18 Wheels of Steel – American Long Haul (ALH) je simulátor řízení tahače a vedení přepravní firmy. Odehrává se v Severní Americe, přičemž silniční síť je z převážné části situovaná ve Spojených státech amerických, ale můžete se projet i po severních oblastech Mexika a jihu Kanady.
V režimu Single delivery si vyberete odkud kam pojedete, co povezete, zvolíte si tahač, a vyrazíte na cestu. To pravé ovšem začíná až v kampani. Tam si vyberete obtížnost a město, ve kterém začnete a kde bude vaše centrála. Podle zvolené obtížnosti dostanete erární tahač, nějakou hotovost do začátku a můžete se začít starat. Zajedete do nejbližší firmy, vezmete náklad dle libosti a vyrazíte napříč Amerikou. Až si trochu vyděláte, tak krom koupení nového tahače můžete i zaměstnat další řidiče nebo nakoupit firemní návěsy. A když budete hrát opravdu dlouho, můžete vybudovat přepravní impérium s desítkami řidičů a příjmem v řádech milionů dolarů.
Tahače jsou vymodelovány podle reálných předloh a ve hře je jich opravdu spousta, ale bohužel chybí licence na reálné značky, takže se musíte smířit s vymyšlenými jmény. Každý tahač je možné podle svých představ vylepšit jak po výkonové (motor, převodovka), tak i po vizuální stránce (barva, kompletní skiny, světla, vizory, …) a dokonce i po stránce funkční (ABS, automatický systém hlášení hmotnosti nákladu atp.).
Jako další veliké plus je možné vnímat i počasí, kdy v rámci jediné mapy zažijete bouřky, sněhové vánice nebo vymetenou oblohu a pražící slunce.
Pokud jde o náklady, které můžete přepravovat, tak na nedostatečný výběr si opravdu nelze stěžovat. Je možné přepravovat obligátní věci jako potraviny, elektroniku, sypké materiály, zeleninu, ovoce, ale i exotičtější kousky typu nukleární odpad, živé koně, počítačové hry nebo část rakety. Zpracování modelů tahačů a především terénu je sice z dnešního hlediska již slabé, ale herní mechanismy dodnes nemají konkurenci.
ALH sice přímo vychází ze svého předchůdce (18WoS – Haulin), ale obsahuje pár technických vylepšení a několik novinek. Takže pokud si chcete zahrát hru s pořádným vedením firmy nebo prostě máte rádi Ameriku a nevlastníte již zmíněný Haulin, neváhejte a zahrajte si 18 Wheels of Steel – American Long Haul.

Demo (časově omezený trial) 18 Wheels of Steel – American Long Haul si můžete stáhnout zde:
>>> 18 Wheels of Steel – American Long Haul Demo <<<


Informační sekce:

18WoS - ALH obal