German Truck Simulator (2010)

GTS logo

German Truck Simulator (GTS) je, jak již z názvu vyplývá, simulátor řízení tahače odehrávající se v Německu. Jde o nepřímého následovníka úspěšného ETS, ale přichází s výrazně vylepšenou grafikou, novými značkami tahačů, a hlavně vnáší zpět do hry vedení vlastní přepravní firmy.
Herní principy jsou velice podobné zmíněnému ETS, ale je tu několik podstatných odlišností. Tak například si nemůžete prvních pár jízd vybrat náklad, který povezete, ale dostanete již připravenou zakázku, pracujete totiž jako zaměstnanec jiné spediční firmy. Až později, když si vyděláte dost peněz na vlastní tahač a založení společnosti, si budete moci náklady vybírat podobně jako v ETS. Mezi další změny patří časové omezení přepravy a již zmíněné vedení vlastní firmy spojené s nákupem tahačů a náborem řidičů.
Tahače jsou zpracovány velmi detailně, a to včetně plně funkčních interiérů. Ke čtveřici značek z předchůdce přibyly ještě MAN (ten je jako jediný ve hře licencovaný, takže je to skutečně MAN), Iveco a DAF. Mapa se, jak již bylo řečeno, rozkládá pouze v Německu, ale díky použití většího měřítka je dostatečně velká a detailní. Později také vyšla verze Edition Austria, která přidává rakouské silnice a města. Tyto nové oblasti je možné bezplatně přidat i do původní hry aplikováním patche 1.32. Města jsou vymodelována podle svých reálných předloh, ale bohužel je opět tvoří jen několik ulic. Krajina také doznala výrazných vylepšení, především přibyla nízká vegetace (tráva, obilí na polích atp.).
V GTS je také vůbec poprvé možné si přímo ve hře přes integrovaný přehrávač pustit mp3 streamy internetových rádií, což může u někoho ještě umocnit prožitek z jízdy a podpořit vžití se do hry. Krom toho přehrávač umožňuje i přehrávání ogg souborů.

Demo (časově omezený trial) German Truck Simulator si můžete stáhnout zde:
>>> German Truck Simulator 1.32 Demo <<<


Informační sekce:

GTS obal