Euro Truck Simulator 2 (2012)

ETS2 logo

Euro Truck Simulator 2 (ETS2) je přímým nástupcem prvního dílu. Stejně jako ETS je i druhý díl zaměřený na simulaci řízení tahače. Změn je oproti jejímu předchůdci opravdu mnoho. Mapa jako taková obsahuje pouze střední a západní Evropu, ale vývojáři použili takové měřítko, že v klidu svojí velikostí přesáhne ETS, GTS i UKTS dohromady. V základní hře se můžete projet 12 státy, navštívit 69 měst a přepravit přes 90 různorodých nákladů. Síť silnic je opět založena na reálných evropských silnicích a všechna města ve hře jsou vymodelovaná podle svých skutečných předloh.
Design kamionů je do detailů zpracován, tak jako interiér, který je plně ve 3D. V interiéru jsou funkční budíky, od tachometru, přes otáčkoměr, až po ukazatel paliva a teploty vody. Ve hře si můžete zajezdit s 13 různými tahači, přičemž všechny jsou plně licencované (Scania, MAN, Mercedes-Benz, Renault, DAF, Volvo a Iveco). Z těch mnoha nejzásadnějších změn určitě stojí za zmínku silně vylepšený grafický engine, díky kterému celá scéna vypadá opět o něco realističtěji, vylepšená fyzika a jízdní model či propracovaný vizuální tuning vlastního tahače. O něco podrobnější seznam těch nejzajímavějších změn naleznete v této sekci.
Euro Truck Simulator 2 se tedy stal velmi úspěšných nástupcem svého předchůdce. To dokazuje i fakt, že ještě pár týdnů po svém vydání byl na celém světě mezi nejprodávanějšími tituly a po několika měsících usilovné propagace ve službě Greenlight se s pomocí komunity dostal i na Steam, kde se dlouhodobě udržuje mezi nejhranějšími hrami. V současné době vývojáři hru neustále aktualizují formou updatů, které vydávají zcela zdarma, a zároveň vyvíjejí další placená DLC, která mimo jiné rozšiřují základní mapu.

Demo (omezený trial, nejnovější verze) Euro Truck Simulator 2 si můžete stáhnout zde:
>>> Euro Truck Simulator 2 1.22.2 Demo <<<


Informační sekce:

ETS2 obal

Hru si můžete koupit například zde (klikněte na logo): Comgad logo