Stažitelný obsah (DLC)

ETS2 logo

Přehled všech doposud vydaných dodatečných stažitelných balíčků (DLC). Seznam jsme rozdělili podle jednotlivých kategorií – rozšíření mapy, balíčky s novými modely nebo objekty do hry, balíčky s tematickými nátěry a nakonec balíčky s nátěry jednotlivých států, přičemž nejnovější položky jsou nahoře.


Iberia obal

Iberia (Ibérie)

V dosud nejnovějším i největším rozšíření mapy ETS2 na vás čeká celé Španělsko a Portugalsko. Vývojáři zpracovali úctyhodných 49 měst z tohoto rozlehlého poloostrova a přibylo také 22 nových firem. Jedná se zároveň o první rozšíření pro ETS2, kde byla přidána vyhlídková místa a celá oblast byla manuálně ozvučena. Nechybí samozřejmě ani opravdu bohatá silniční síť, historické památky, velkolepé mosty, unikátní odpočívadla a zkrátka vše, na co jste zvyklí. Vývojáři toto DLC i nadále rozšiřují, v nejnovější aktualizaci se zvýšil počet měst na 51 a přibylo také několik dalších úseků silnic.
Zakoupit si jej můžete na Steamu zde.

Datum vydání: 8.4.2021


Road to the Black Sea obal

Road to the Black Sea (Cesta k Černému moři)

V tomto rozšíření mapy ETS2 na vás čeká Rumunsko, Bulharsko a evropská část Turecka. Silniční síť tvoří přes 10 000 km zahrnujících 20 velkých měst, nespočet menších usedlostí, 11 nových místních firem a největší evropské město - Istanbul. Samozřejmostí jsou realisticky zpracované památky a známé oblasti, typická balkánská architektura či nová AI vozidla, najdete zde ale také propracované hraniční přechody nebo unikátní říční trajekt.
Zakoupit si jej můžete na Steamu zde.

Datum vydání: 5.12.2019


Beyond the Baltic Sea obal

Beyond the Baltic Sea (Pobaltí)

Rozšíření mapy ETS2 obsahuje Litvu, Lotyšsko, Estonsko, jih Finska a část Ruska s Petrohradem a Kaliningradem. Čeká na vás dohromady 24 měst, mnoho menších městeček a vesnic, přes 30 nových místních průmyslů a firem, velké množství přírodních i umělých realisticky ztvárněných památek, nová vegetace či nová AI doprava společně s vlaky a tramvajemi.
Zakoupit si jej můžete na Steamu zde.

Datum vydání: 29. 11. 2018


Italia obal

Italia (Itálie)

Rozšíření mapy ETS2 o celé území Itálie čítá přes 11 500 km nových silnic, 19 nových měst, realistické ztvárnění městských okruhů a mnoho autentických pamětihodností. Součástí rozšíření jsou také místní průmysly, nové unikátní náklady či vylepšená vegetace pro středozemní podnebí. V rámci aktualizace 1.35 se silniční síť rozšířila také o celý ostrov Sardinie.
Zakoupit si jej můžete na Steamu zde.

Datum vydání: 5. 12. 2017


Vive la France obal

Vive la France ! (Francie)

Rozšíření mapy ETS2 o celé území Francie, které obsahuje 20 000 km nových silnic a dálnic, 15 nových měst, typické francouzské vesnice a scenérie, vylepšenou vegetaci a nové lesní ekosystémy, nové firmy a systém francouzských mýtných bran. Součástí rozšíření je také nový průmysl (zejména jaderné elektrárny), nové náklady a mnoho dalšího. V rámci aktualizace 1.36 se silniční síť rozšířila také o celý ostrov Korsika.
Zakoupit si jej můžete na Steamu zde.

Datum vydání: 5. 12. 2016


Scandinavia obal

Scandinavia (Skandinávie)

Rozšíření mapy ETS 2 o oblast Skandinávie obsahuje Dánsko, Norsko a Švédsko dohromady s 27 novými městy a přístavy propojenými komplexní síti silnic s nádherným okolím. Většina objektů byla nově vymodelována a jen stěží tak ve Skandinávii najdete budovy či silnice z původní mapy. Součástí rozšíření je také několik nových návěsů a mnoho nových nákladů. Při objednání rozšíření na Steamu do jednoho týdne od vydání jste mohli získat zdarma také DLC Viking Legends s tematickými nátěry.
Zakoupit si jej můžete na Steamu zde.

Datum vydání: 7. 5. 2015


Going East obal

Going East! (Na východ!)

První stažitelný balíček rozšiřující základní hru o oblast východní Evropy. Dohromady nabízí 15 nových měst na území České republiky, Slovenska, Maďarska a hlavně Polska. Čekají tak na vás desítky hodin prozkoumávání nových tras, které byly vymodelovány s maximální pečlivostí.
Zakoupit si jej můžete na Steamu zde.

Datum vydání: 20. 9. 2013