18WoS – Extreme Trucker (2009)

ET logo

18 Wheels of Steel – Extreme Trucker (18WoS-ET) je poměrně zajímavou odbočkou ze zaběhlého konceptu kamionových her od SCS Software. Zatímco v předchozích hrách měl hráč volnost jak v jízdě po jedné velké mapě, tak při výběru nákladů a tahačů, v ET dostanete přidělený úkol s daným návěsem (nákladem), erární tahač a něco málo času na doručení. A starejte se!
Hra se odehrává na třech samostatných mapách. A právě tady je to „Extreme“ z názvu hry. Jezdíte totiž skrz rozpálenou australskou poušť, navíc často s tzv. Road Trains (silniční vlaky – tj. 2 a více návěsů), po zamrzlých řekách a jezerech na severozápadě Kanady nebo po klikatých a úzkých horských cestách na svazích bolivijských And. A mnohokrát vezete zhusta nadměrný náklad.
Za různě náročné přepravy získáváte body a podle nich pak postupujete po zkušenostním žebříčku. Bohužel, to je asi tak jediná motivace k postupu ve hře, protože mapy jsou malé a po pár jízdách je máte projeté. Jako jednoznačné plus ale vidíme, že můžete řídit nejenom tahače s návěsy, ale i běžná nákladní auta (např. sklápěcí vůz, cisternu se splašky atp.).
Hra si udržuje nastolený standard technického zpracování, takže tahače jsou vyvedeny velmi pěkně a interiéry jsou plně ve 3D s funkčními ukazateli. Celkem dobře je zpracované také počasí (taková noční sněhová vánice, to je pak téměř adrenalinová jízda).
Značnou část fanoušků truck her sice ET nenadchlo, ale přiznejme si, že hra to není špatná a své místo na trhu určitě má. Jako jednodušší oddechovka je to vskutku výtečná záležitost.

Demo (časově omezený trial) 18 Wheels of Steel – Extreme Trucker již není dostupné.


Informační sekce:

18WoS - ET obal