18WoS – Extreme Trucker 2 (2011)

ET2 logo

Stejně jako v prvním díle, i v 18 Wheels of Steel – Extreme Trucker 2 (18WoS-ET2) budete brázdit extrémní terén s ještě extrémnějšími náklady. Princip hry se prakticky nezměnil, snad jediná novinka z řad herních principů je, že nyní musíte tankovat, ale i to je tu spíše, aby se neřeklo.
Postupně dostáváte úkoly, ke každému přidělený tahač a čas na doručení. Hra se odehrává na stejných mapách jako první díl, ale všechny tři byly zvětšeny, a přibyly dvě nové mapy – Bangladéš a Montana. První jmenovaná je, kdo by to řekl, porostlá deštným pralesem. Druhá nová mapa je zasazena do hlubokých amerických lesů a navíc je poměrně dost členitá. V souvislosti s novými mapami přibylo i pár nových nákladních aut a samozřejmě také nákladů.
Byly zachovány zkušenostní body, ale zmenšil se počet příček žebříčku (směrem dolů). Velmi vítané je, že po dosažení nejvyšší příčky, se zpřístupní tlačítko pro vygenerování nových úkolů, takže už se nemusíte spoléhat na to, co vám hra předhodí.
Technické zpracování se téměř nezměnilo, pouze se zlepšilo vykreslení vodní hladiny (pomocí pixel shaderů) a vrženého světelného kuželu z vašich světlometů. Samozřejmě se projedete v pěkně vypadajících náklaďácích a interiéry jsou plně ve 3D a s funkčními ukazateli.
Celkově vzato se oproti prvnímu dílu moc nezměnilo a to, co ano, to by mohlo vyjít formou datadisku nebo většího patche. Proto se taky ET2 nesetkal zrovna se vřelým přijetím. Ale kdo nemá ET1, tak koupí ET2 určitě neprohloupí.

Demo (časově omezený trial) 18 Wheels of Steel – Extreme Trucker 2 si můžete stáhnout zde:
>>> 18 Wheels of Steel – Extreme Trucker 2 Demo <<<


Informační sekce:

18WoS - ET2 obal