Scania Truck Driving Simulator (2012)

STDS logo

Scania Truck Driving Simulator – The Game (STDS) je na první pohled hra podobná Trucks & Trailers. Stejně jako ona byla vytvářena v průběhu vývoje ETS2 a pravděpodobně i za stejným účelem – získání více financí pro další vývoj a vyzkoušení nových technologií. Oproti již zmiňovanému T&T však ve hře narazíte pouze na tahače značky Scania. To je asi největší mínus této hry, ale celkem pochopitelné, protože hra byla vyvíjena ve spolupráci právě se švédskou firmou Scania.
Hra je rozdělena do několika částí. Nejprve se naučíte základy řízení a okusíte, jak se takový tahač s návěsem vůbec chová. Dále se můžete zúčastnit soutěží Young European Truck Driver a vyšplhat se až na samotný vrchol. Velice oživující částí jsou volné jízdy. V nich máte naprostou volnost a můžete se svobodně projíždět velkoměstem či po testovacím polygonu společnosti Scania. Pokud vás to omrzí, můžete zapřáhnout jeden ze zaparkovaných návěsů a vydat se s ním na cestu. Dále se můžete vrhnout na nebezpečné jízdy, ve kterých vás čekají někdy i adrenalinové mise, kdy musíte za zhoršených podmínek dojet až do cíle. Hra také nabízí několik testů vašich reakcí, v nichž budete muset např. co nejrychleji zabrzdit před nečekanou překážkou.
Grafický a fyzikální engine doznal poměrně výrazných změn k lepšímu a vzhled hry se tak čím dál více přibližuje realitě. V podpoře analogových ovladačů také není pozadu a již si můžete hru plně užít s volantem včetně řadící páky do H.
Poprvé v historii SCS Software bylo do hry také přidáno propojení s internetem, díky němuž si budete moci porovnávat své dosažené výsledky s hráči z celého světa.

Demo Scania Truck Driving Simulator The Game si můžete stáhnout zde:
>>> Scania Truck Driving Simulator The Game 1.6.1 Demo <<<


Informační sekce:

STDS obal

Hru si můžete koupit například zde (klikněte na logo): Comgad logo