O nás

SvětSim logo

SvětSim je nezávislý portál zabývající se truckovými hrami, které pocházejí z dílen firmy SCS Software. Nabízíme kompletní podporu a spoustu informací o hrách přehledně seřazených do různých kategorií. Samozřejmostí jsou také aktuální novinky dostupné s minimální prodlevou oproti zahraničním zdrojům. Najdete nás zároveň na Facebooku a Twitteru, kde pravidelně informujeme o aktuálním dění na tomto webu i mimo něj.


Personální oddělení:

 • Adam Fojtík (morrelo)

  Zakladatel, majitel a tvůrce tohoto webu
  Emaily: info@svetsim.cz, adam.fojtik.af@gmail.com
 • Tomáš Vítek (tomsa55, necron3000)

  Zakladatel a tvůrce původního webu
 • František Milt (Sniper)

  Senior programátor, senior grafik a hlavní poradce
  Email: fmilt@seznam.cz

Stručná historie (do roku 2013):

Píše Tomáš Vítek…

Byla sobota 6. 6. 2009, kdy jsem zároveň slavil své narozeniny a kupodivu jsem neměl co dělat. Na PC jsem si občas zahrál Euro Truck Simulator, který mě ve své době vážně bavil a znal jsem ho dopodrobna. Když jsem potřeboval poradit s nějakým problémem, přišel na řadu internet a s ním úmorné hledání řešení. V té době neexistovala žádná kvalitní česká stránka, na které by bylo i diskusní fórum a anglické se mi prozkoumávat nechtělo, jelikož mé znalosti angličtiny nebyly na tak dobré úrovni, abych případné řešení pochopil. Řekl jsem si, proč si nezaložit vlastní web, na kterém by se tyto problémy řešily a který by, mimo jiné, obsahoval podrobné informace o ETS. Bez jakékoli předchozí zkušenosti s tvorbou webových stránek jsem založil web s názvem Svět ETS přes systém Webnode. Postupně jsem se snažil doplňovat všemožné informace o hře nesledujíc návštěvnost stránek (ta mě ve chvíli, kdy web nebyl dokončen, ani nezajímala). Po nějaké době jsem zjistil, že mi stávající systém nevyhovuje, a tak jsem začal hledat jiný a úspěšně našel.

Webnode byl pro mé účely jako stvořený – přehledný systém, velmi lehké přidávání či upravování textu a na tu dobu bylo i dostatek místa pro všechna data, navíc zcela zdarma. Nebylo to lehké, ale snažil jsem se přidávat kvalitně zpracované informace, které každému, minimálně začínajícímu, hráči pomohou. Návštěvníci chodili a web se pomalu ale jistě rozrůstal. Když jsem viděl, že to lidi opravdu zajímá, měl jsem z toho samozřejmě dobrý pocit, ale čím byl web obsáhlejší, tím bylo více dotazů a já začal mít i díky škole méně času. Proto jsem se rozhodl začít shánět do „týmu“ další lidi. Myslím, že se jich přihlásilo zhruba 5 s tím, že by chtěli na web přidávat další informace o ETS, zodpovídat ohledně této hry všemožné dotazy a celkově pomoci s webem. Mezi zájemci byl právě i morrelo, se kterým jsem ve spojení do teď. Svět ETS se samozřejmě začal rozšiřovat rychleji a my byli čím dál tím víc známější.

Postupem času nadšení do práce ostatních zájemců upadalo, a tak jsme zbyli jen já a morrelo. Webové stránky více než prosperovaly a jelikož se naše data rozrůstala vysokým tempem, rozhodli jsme se vytvořit druhý web s názvem Svět ETS 2, který sloužil jako úložný prostor pro větší objemy dat.

Rok 2010 byl ve znamení vydání German Truck Simulator, pro ten jsme také chtěli vytvořit podporu, a tak vznikl Svět GTS, který z větší části spravoval morrelo. Čas běžel a ve stejném roce jsme navázali spojení s virtuální firmou, tehdá zabývající se hrou ETS, Truck Quality Transport, kterou spravoval František Milt (Sniper). Ve své době to byla, dle mého názoru, jedna z nejlepších virtuálních firem na českém a slovenském poli. Dokonalé zázemí, více než 65 firemních modifikací a programů a přes 150 zaměstnanců stejně firmě TQT nezajistilo stálý provoz. Díky velkému nezájmu byla firma v červenci roku 2010 bohužel uzavřena. Sniper, bez jehož pomoci by stávající web pravděpodobně nikdy nevznikl, přešel k nám a v současné době spravuje SvětSim převážně po technické stránce.

Ke konci roku 2010 jsme začali připravovat nový, daleko komplexnější web. První a základní myšlenkou bylo vytvořit kompletní podporu pro truckové simulátory od SCS Software, doplňovat detailní informace o těchto hrách a přidávat kvalitní modifikace všeho druhu. K celému tomuto přesunu nás, teď již naštěstí, donutil Webnode, který začal kvůli množství obsahu otravovat s reklamami. Rozhodli jsme se pro koupi jakéhosi nadřazeného účtu, díky kterému byly reklamy odstraněny a navýšil se prostor pro data. Ceny byly ale předražené a Webnode se postupně ukazoval stále v horším světle. Změna hostingu byla neodvratná a 24. 12. téhož roku jsme spustili portál zabývající se truck simulátory, SvětSim.

Přesunuli jsme se k hostingu Endora, který nám umožnil jednoduše nainstalovat redakční systém PHP Fusion, na kterém spravujeme web dodnes. Návštěvníci se rychle s novým systém seznámili, v tehdejší anketě nikdo neodpověděl, že by byl z nového webu zklamán a my po náročné přípravě slavili úspěch. Zároveň se nově mohli na web zaregistrovat a my tak mohli daleko kontrolovaněji sledovat veškeré diskuze na webu, s čímž byl dříve docela problém.

Jak šel čas, rozšiřovali jsme se o další nově vydané hry od SCS Software a navázali jsme s touto společností i spolupráci, díky čemuž jsme měli k informacím a materiálům o něco blíže. Zároveň jsme připravili rozhovor s jejím vedením o vývoji budoucích her. Později si nás všimla společnost Comgad, která v Česku a na Slovensku distribuuje mimo jiné hry od SCS Software, a díky níž jsme se posunuli opět o něco dále. Stali jsme se partnerem hry Trucks & Trailers a také Euro Truck Simulator 2 a uspořádali jsme několik soutěží o hodnotné ceny.