Ne, velikost disku fakt nezvětšíš. Výrobci sice uvádějí třeba 250gb, reálně je to ale o kousek méně. Jinak pokud ten disk máš jako hlavní, primární tj. máš na něm Windows, tak ten si ukrojí dost velkou část, pak tam máš další programy co si tam nainstaluješ. ETS2 a ATS se všemi DLC mají cca 30gb dohromady. Takže suma sumárum, ti na tom disku zbývá odpovídající místo. Zvlášť pokud máš větší módy do ETS/ATS, pak se ti tam taky ukládají dokumenty, stažené soubory atd atd pokud si to nezměnil na jiný disk. Ještě připomenu, že je lepší na SSD disku nechávat cca 20-25% jeho kapacity volných, což u 250gb znamená cca 50-65gb
Cerna obrazovka po spusteni muze znamenat vice veci. Zkus jeste preinstalovat Microsoft Visual C++ Runtime, DirectX, provest aktualizaci systemu Windows.
Ted jsem preinstalovaval DirectX a napsalo mi, ze v PC je tato verze DirectX nebo novejsi a instalace neni potreba. Ktery Microsoft Visual C++ ? Tech je mnoho .
Ano, je jich vice. Zkusil bych je postupne nainstalovat vsechny. Zkus pred stazenim Microsoft Visual C++ jeste jednou spustit hru, az budes mit cernou obrazovku, tak zkus kombinaci klaves Alt+Tab. Pred spustenim hry si otevri napr. „Tento pocitac“ nebo si otevri internetovy prohlizec, at muzes z cerne obrazovky pomoci Alt+Tab preskocit do jineho okna. Pote tuhle kombinaci zmackni znovu a vrat se do hry. Nekdy to pry pomuze.
Nepomohlo ani intergrita souboru ani vyjmuti souboru u ETS 2 v dokumentu jak jsou soubory config.cfg. Dneska jsem spustil ETS 2 a zase spadlo do cernyho modu.
Ovladace mam nainstalovany bez ovladacu zadnou hru nespustim. A tohle dela pouze u ATS nebo ETS 2.
Bejnovejsi ovladac mam tento 531.29 . A verzi GEFORCE EXPERIENCE mam tyhle 3 27.0.112 .
Jaký si měl předtím rozlišení a jaké máš teď? Myslím monitoru i obecně windows a ATS/ETS2? Jinak zkus nejdřív verifikovat soubory her na Steamu. Případně zkus vyjmout soubory config.cfg z dokumentů her (nemaž, jen přesuň na chvilku třeba na plochu)
Poslušně hlásím návrat k ATS 🙂 Zkusil sem si betu 1.47 a ty vylepšení mě dostali zpátky do sedla. Jednak ty nerovnosti, ale hlavně to vylepšení optimalizace hry jako takový. Už se mi minimálně děje to doskakování aut, objektů a viditelné změny LOD modelů kousek ode mě. Takže okamžitě zakoupený Texas a vyhlížím Oklahomu 🙂
Tak jsem zkusil tu jejich betu a vcelku povedený 😉☺️.Hlavně udělali „hrbolky“ na silnicích,takže ted se ta kabina lehce pohupuje,což je hezký 🤠.Možná by to chtělo občas nějakou tu vetší ránu,ale to bude třeba později.Přidali WS57X do provozu.Mám ale výhrady k jejich zbarvení.Už minule mě u Cascadie zarazily ty křiklavý barvy,jako b…….r barvy.Přidali Adaptive Cruise Control což je dobré.Další později 😆😁🤘
Zde je porovnaci ukazka puvodniho modelu KW W900 a nove predelaneho. Jde spise o kosmeticke zalezitosti, ale diky tomu se W900 hodne blizko k realite. https://www.youtube.com/watch?v=g_CHk7ly3XA
Tak je to spíše takový větší update KW900 s přidáním písmene navíc. Ano jsou tam vidět rozdíly, hlavně interiér vypadá pěkně. I když se mi zdá, že „okénko“ palubky je lehce rozmazané oproti drivejsimu. Ale co mě zarazilo je pohled do zrcátek při spuštění majáku. Tam to nějak nehraje 😮🙄.Aspoň u mě. Možná je to nastavenim grafiky, ale to je asi blbost. A kdy už konečně rozsvítí světýlka na zadní straně kabiny. Už jsem to psal minule, hlavně že už je zase zvuk 🔊 v pohodě. A snad to tak zustane
Predelana W900 ma nove vytvoreny ram/sasi, nadrze na palivo spolu s DEF nadrzemi jsou nove, predni svetlomety jsou taktez nove. U skutecne limitovane vyrocni verze neni v nabidce stresni okno v kabine. SCS nam tuto moznost ponechalo jako takovou exkluzivitu. Tyhle veci zminoval 3D modelar, ktery na trucku pracoval. Model W900 je i dobre pripraveny na budouci tuning balicek. Co se tyce svetel umistenych na zadi kabiny (sleeperu), tak o nich se uz debatovalo na SCS foru. Hraci psali, ze by bylo dobre, aby je SCS udelalo funkcnimi. Chybejici zablesky majaku ve zpetnem zrcatku bude nejspis chyba.
Panove, ja asi snim 🙂 Ta W900L vypada luxusne! Vypada to, ze ted budu stridat K100 s W900L 🙂 Samozrejme si v garazi necham i International 9900 a Western Star 5700 XE.
Jsem rad, ze vyrobci trucku, privesu, ruznych doplnku, … zacinaji dostavat rozum. Trvalo to dlouho, ale vyrobci si konecne zacinaji uvedomovat potencial her ETS2/ATS a socialnich siti. Z rozhovoru Pavla Sebora pro FPI jsem se dozvedel, ze se SCS snazi jit pri vyjednavani licenci cestou vymeny (barteru). Vyrobci poskytnou SCS cenna data a licence na jejich produkty a SCS jim na oplatku prida jejich produkty do hry a tim jim zajisti bezplatnou reklamu, kterou jim udelaji hraci diky sireni ruznych obrazku a videi na socialnich siti. Slovy Pavla ,,My vam dame ocni bulvy nasich hracu a vy nam laskave sverite tu svoji brandu, a my ji budeme ochranovat a opecovavat jak to nejlip umime“. Dokonce jedna kamionova znacka si ve hre testovala novy interier. Verim, ze v budoucnu budou pridany do her i logisticke spolecnosti, protoze uz nektere sami navazali kontakt s SCS, napr. Swift Logistics z USA. Od vydani ETS2 i ATS ubehlo dost casu a jsem rad, ze se to konecne zacina obracet k lepsimu.
O tom Swiftu se už jednou něco objevilo ale pak to vyšumělo. Už jsme to tu probírali, ohledně společností z USA. Třeba takový Fedex, Penske, Uhaul nebo Walmart jo to by bylo. Snad se toho dožiju🤪😅. U těch výrobců tahačů, tam se to dalo tak trochu předpokládat, že to bude bolet. SCS je z Česka a i když měli dříve nějaký v Americe kontakty tak přeci jen to šlo mimo ně. Ale konečně to vyšlo a čekání se vyplatilo.
Ano, vyplatilo se to 🙂 Obcas se divam zpatky do roku 2016 a porovnavam rozdily ATS (dnes vs minulost). Ta hra ma spoustu nedostatku, ale diky bohu za to, ze SCS neustale pracuje na opravach a vylepseni. Taky velky podil na ruznym vylepseni ma i moderska komunita, napr. zvuky motoru, realne spolecnosti, ….
Tak to já se taky někdy ohlédnu zpět v čase 😆 a vzpomenu si co tam bylo na začátku. Kolik vozitek (dvě), mapa smrsklá bez Arizony a možná by se toho našlo vice🙄. Pak přidali KW900 a už to vypadalo líp. Pak přišel PB389 a potom dlouho nic. A teď? Někdy premejšlým s čím si zajezdit. Co se týká nedostatku, žádná hra není dokonalá a ani nemůže. Dost mě zaráží, že není vidět moje vozítko třeba na návěsu jedoucího předemnou. Světla nebo „majáky“ ano ale to je vše. Možná to je tím, že nemám rozlišení hry naplno ale jinak mimo zrcátek vše nadoraz.
Rozliseni nema vliv na odrazy. Co vim z vlastniho zkoumani, tak SCS na sklech ruznych budov pouziva odraz jednoho mista. Jinak simulovane odrazy a pruchody paprsku svetla resi funkce ray tracing, ale je to zrout vykonu.
Na ty odrazy z jednoho místa jsem přišel vlastně hned po prvním zkoumání hry v začátcích. Připadalo mi to takový divný ale asi by to dělalo neplechu kdyby se tam odráželo co má. Buďme rádi že to aspoň jede jak má 😆🙄.
Což o to, odrazy jako takové mě až tak nedráždí, ale co mi přijde úsměvné, tak je když stojím v noci na semaforu za autem, nebo ještě lépe za busem nebo nějakým jiným truckem s návěsem a já aniž bych kouknul do zrcátka, tak vím, že za mě přijelo auto, protože skrze můj návěs i truck vidím jeho světla jak se blíží a zastaví. V podstatě jako kdybych tam vůbec nebyl 😀
Jinak RayTracing rozdělený do možností vypnutí/zapnutí a výběru kvality RT (stíny, odrazy, světlo) v kombinaci s minimálně DLSS 2 by nebyl k zahození pokud je pravda, že dělají na updatu enginu a DX12.
Tak se začíná rýsovat novej patch. Uvidíme, tedy uslyšíme 😊😜 jak to prostředí bude zvukové vypadat. Ale popravdě, z některých vozitek toho moc slyšet nebude. KW990, Mack nebo WS…. ty jsou dost uřvaný, tam si iluze nedělám. Mohli by přidat i zvuky tahačů co dělali v Kanadě ale to je asi ještě brzo. I když teď koukám, že to dělali někdy v květnu, tak by mohli něco „utrousit“ 😆
Zatim nam SCS pro ATS potvrdilo zvuky prostredi a cisterny na plyn. Doufam, ze toho obsahu bude vic, protoze od vydani updatu 1.46 uz to jsou 3 mesice. Jinak Kenworth oslavil 100 let existence. https://www.youtube.com/watch?v=B9ngGlJTFxM&t=161s SCS by klidne mohlo pridat ten skin pro W900
Ja si jen tak na klavesnici projel dalnici I-80 pres Sierra Nevada, pote jsem najel na silnici CA37, abych se dostal na US101 a jel jsem do Eureky. Vsechny jmenovane silnice jsou pekne udelany. Akorat me stve, ze Kalifornii mohu navstivit jenom ze severu, pokud se budu chtit vyhnout starym castem mapy. Na SCS foru se kvuli tomu vedou debaty, ze by bylo dobre prestavet celou silnici I-80 v Nevade, aby byla cesta mezi prestavenou Kalifornii a Utahem prijemna. Zde jsem oznacil, co by se mohlo pro zacatek v Nevade prestavet. https://imgur.com/a/63mIPZX
Divím se,že vůbec nic nepustili.Jestli to třeba nedělají rovnou s městama a menší část,ale to je jen taková „pokroucená“ uvaha 🤣😉☺️.Snad se s něčím vytasí ted před 1.47
Môžem sa opýtať čo je pre vás také výnimočné na Kalifornii? Nepríde mi niečim až tak iná ako okolie:) Ale možno je to tým, že ATS hrám len 3 roky a tak nemám nejaký vyvinutý vzťah k „zakladajúcim“ štátom:)
Kalifornie jako stat je velice zajimava. Najdes tam spoustu biomu, velkych mest, krizovatek, dalnic a silnic. Udajne patri mezi nejoblibenejsi staty mezi truckery. Taky nabizi spoustu zajimavych mist, ktere mame i v ATS, napr. Sierra Nevada, park Redwood nebo Yosemite, most Golden Gate, Udoli Smrti, …. V L.A. se nachazi nejvetsi pristav na svete a dalsi velky pristav se nachazi v Oaklandu (3. faze prestavby).
Ja som v Kalifornii jazdil hlavne zo začiatku, a srala ma tam najnižšia povolená rýchlosť na diaľnici v celej hre 🙂 Asi by som sa tam mal niekedy zasa pozrieť 🙂
Tak ja hlavne mluvim ted o severni casti Kalifornie (od Sacramenta nahoru), ktera je prepracovana na dnesni standardy mapy. Jinak samozrejme zbytek stoji za prd jakozto zakladni mapa..
Jo mimochodem, Kriechbaum na SCS foru pridal novy balicek zvuku (verze 4.2). Udelal vylepseni motoru Cummins N14 s novymi samply, vylepseni se dockal i motor CAT C15, a byla pridana podpora pro trucky WS 5700XE a International 9900i.
Mne tieto starovyzerajúce nosáče zatiaľ ani jeden nesadol, z vonku vypadajú pekne, ale pri jazde mám pocit strašnej nemotornosti, na slovensku by som k otočeniu potreboval pol republiky:o) (u všetkých používam sleeper kabínu)
Ja v ATS jezdim s Kenworthem K100E, je to klasicky cab „krabicak“. Jelikoz je cela Evropa jinak nastavena, tak jizda s konvencnim US truckem tu bude vetsi problem. Navic v Evrope se meri delka privesu s truckem, v USA meri pouze prives, proto se taky u nas jine typy trucku, nez „krabicaky“ nevyrabi. Vyjimkou je snad Scania s cumakem, kterou jsem parkrat videl na vlastni oci.
Ten WS5700 XE je v mým „žebříku“ 😆 čtvrtej 😃. Už jsem se jednou snažil publikovat postupně ten můj žebřík 😁😄 a s některýma informacema, ale pak jsem se do toho trochu zamotal, tak jsem to utnul. Zkrátí to :KW900, PB389, International 9900i,WS5700 XE, Freightliner Cascadia……. Na konci se krčí International LT, Volvo a WS49. Jeden čas jsem zkoušel KW100, ale vzhledem k tomu že preferuji čumáky, tak to není vozítko pro mě 😜😒🙄.
Zaznamenal jsem🤪. I když mě některý návěsy připadají takový, no jak to napsat slušně, zvláštní. Ale asi to tak má vypadat 😊. Ale docela by mě zajímalo kdy konečně rozsvítí světýlka na zadních stranách kabin. A pokud se nepletu, i v některých naraznicich jsou taky něco podobný světlu. Ve verzi 1.44 se objevilo info o adaptivní tempomatu (ACC) a co jsem z toho vydedukoval 🙃 tak zatím není k mání a jde jen upravit v nějaký konzole či co. Našel jsem to v configu ve složce profiles ale zatím jsem se v tom nehrabal. Jestli to náhodou někdo zkoušel, dejte info.
Jo jo, já tohle dělám vždy, když je nějaká větší aktualizace. Stává se, že to samo ukáže, že se to nestahlo komplet ale většinou to kontroluju 🤪. Ale je to divný, co to dělá. Nikdy jsem to nedělal a poslední dobou je to častý. ETS2 jezdím velmi sporadicky, tak jednu RZ za dva tri dny ale tam nic takovyho nikdy nebylo. U ATS je to častější. Ale když vím co s tím, není problém 😁😃😜
Na Steamu si najdi svoje hry a na Američan truck simulator dej pravým tlačítkem myši vlastnosti. Jsou tam položky a mezi nimi je ověření integrity souboru a to spust. Ono už si to udělá samo 😆🤪
ETS2 by si měl mít na Steamu automaticky, pokud ji máš zakoupenou na Steamu. Pokud máš pirátskou verzi tak v tom ti neporadím jak s tím naložit. S tím zkušenost nemám. Jo mimochodem, to co jsem popisoval výše platí samozřejmě u všech her
Určitě. Mám asi 13 her a o nic se nestarám.Hraju sice jen jednu aktivně (ATS) 😃 a dvě občas (ETS2 a WRC Generation) ale když ji začnu hrát, stáhne se aktualizace, teda pokud nějaká je.
este nemam pridanu hru v steame a ani nemam kniznicu iba comunitu
Ted koukám na Steam a je tam možnost přidání hry. http://imgway.cz/s/4P0y
Vyjede ti tento seznam a pokud máš hru v pc tak by se tam měla objevit.Stačí potom odfajfkovat a hotovo.V jiném případě si ji budeš muset v pc najít sám http://imgway.cz/s/919F
vobec neviem ktory subor mam pridat ked pridam ten subor v zlozke cey ktoru hru spustam tak tam mi vzhodi tabulku ze zastupca a neda sa mi pustit tak integrita hry
Pirátsku verziu určite do Steamu nepridáš, nedávalo by to ani obchodný zmysel.
Kdysi dávno se mi tam povedlo dostat DIRT Rally 1.Abych to upřesnil, nic se s tím dělat nedalo, jen jsem to přes Steamu spouštěl, nic víc 😄😜. Ale měl jsem to tam je chvíli, pak jsem si ji zakoupil a hotovo😅😊☹️😃
a ktoru verziu ets 2 si mam kupit ci vsetky co ponuka steam
Ktorú verziu? To je na tebe, koľko si ochotný investovať a či si ochotný čakať:) Určite potrebuješ základnú hru (teraz cena 19,90 euro) a potom je na tebe či ti to zatiaľ stačí, alebo chceš väčšiu mapu hneď. Ono sú vcelku často akcie kde prídavné DLC kúpiš lacnejšie (čo nie je môj prípad, kupujem do 10 minút od vydania:o) ) Dá sa kúpiť bundle za 50eur ktoré má v sebe aj škandináviu a východnú europu., plus nejaké iné nemapové prídavky. Všetky mapy komplet sa aktúálne dajú kúpiť ta nejakých 105 eur. Čím novšie mapové DLC, tým krajšie:)
Ta 5700 XE vypada dobre 🙂 Tenhle ctvrtek ATS oslavi 7. vyroci. Tak si rikam, ze by nejake informace o prestavbe Kalifornie mohli uvolnit, byt treba jenom neco maleho.
Jo to vozítko vypadá dobře. Asi nejhezčí od WS🤪. 49ka je taková jakoby ušmiklá a „Wescadia🤪😊“ je klon. Není to ošklivý, ale měli si s tím trochu pohrát. I když je fakt, že ono vymejslet nějaký nový „čumáky“ už není jednoduchý. Tady by pomohla změna interiéru, abych svůj názor pozmenil🙄. Teď bude asi delší mezera a potom dají to Volvo, asi. Ale to mě nějak nebere, nelíbí se mi 😒😡. Ale uvidíme
Tady pozor – 5700XE už není ve výrobě a je to starší model než 49X a 57X 😉 V podstatě je to poprvé od vydání ATS kdy výrobce svolil k přidání do hry truck, který už nevyrábí 🙂
To Raymy23: Western Star 5700XE neni jediny truck, ktery byl do ATS pridan po ukonceni vyroby. Podobne tomu bylo i Internationalu 9900i. Dokonce i Volvo VNL, ktere mame hre, tak bylo vydano v dobe, kdy jeho vyroba dobihala 🙂
To Hellforce: „Wescadia“ je Western Star 57x a je nastupcem Western Star 5700XE. Model 49x je viceucelovy truck, ktery nahrazuje model 4900.
Zdar kamionáci,poradí někdo jakým způsobem je možné najít letiště ve Francii,pod jakým logem?Jestli už někdo splnil archivent tak by to mohl vědět,dík za radu.
Prve jsem jenom zertoval 🙂 , ale dle obrazku to vypada, ze SCS pracuje na uprave modelu 57x pro AI dopravu. Doufejme, ze pridaji i dalsi varianty 49x a International 9900i. Co se tyce spawnovani/vyskytovani stavajicich trucku, tak me stve, ze dost casto potkavam „puvodni“ trucky (Kenworth T680, W900 a Peterbilt 389 a 579). U vsech bych spawnovani malinko ubral a naopak bych pridal u Internationalu LT, ktery je v USA dost rozsireny spolu s Volvo VNL a Freightliner Cascadia. Spawnovani pro VNL a Cascadia se mi zda dobre. Mozna bych jeste malinko ubral u Internationalu Lonestar, ten je v USA vzacny. Mimochodem, zacatkem unora oslavi ATS 7. vyroci jeho existence. Tak snad se dockame nejakeho blogu ci live streamu. 🙂
Jo ten International Lonestar,ten je tam fakt moc často.Ne že bych sledoval BigRigTravels hodně ale co jsem viděl,tak ten Lonestar se opravdu objeví sporadicky.A navíc nedá se přehlídnout.Ano Nemá obraz tak kvalitní aby se to v té rychlosti dalo rozeznat ale troufám si tvrdit,že to není vozítko hojně používaný.Možná i u tech klasik PB389 a KW900 tam by se to dalo taky trochu omezit.Ne moc ale dalo by se.U těch WS tam bych to nepřeháněl.International 9900i by se mohl taky objevit ale taky ne moc často.
Johnyprosnb: Urcite se jedna o VOLVO VNL, Je videt i cumak tahace. Ja moc na VOLVO VNL nejsem, ale tohle nove VOLVO VNL se mi libi mnohem vice ney co je ve hre v ATS.
Ted se na foru dokonce objevila spekulace něco ohledně Macku 😂😁 (snad jsem to přelouskal správně).Trošku jsem to zkoumal a ani omylem.To by museli ten Mack předělat komplet.Možná to Volvo protože to má ten čumák takovej useklej.Mě to připadá jak Freightliner s „useklým“ čumákem.Ale možná už jsem z těch US trucks zblblej,že vidím i to co tam není 😂😁😀🙄
Mám otázku na znalcov, zaujíma ma ten vozík za klbákmi. Viem, že je to kvoli predpisom o váhe, ale nejako som zatiaľ nepochopil, ako to pomôže v rozložení váhy. Zatiaľ mi to príde iba ako odrb predpisov, ale určite sa mýlim, bolo by to príliš okaté:)
Jeste bych se zeptal mohu mit na 250gigovym disku SSD vice mista, ted mam 103 giga s ATS i s ETS 2.
Ne, velikost disku fakt nezvětšíš. Výrobci sice uvádějí třeba 250gb, reálně je to ale o kousek méně. Jinak pokud ten disk máš jako hlavní, primární tj. máš na něm Windows, tak ten si ukrojí dost velkou část, pak tam máš další programy co si tam nainstaluješ. ETS2 a ATS se všemi DLC mají cca 30gb dohromady. Takže suma sumárum, ti na tom disku zbývá odpovídající místo. Zvlášť pokud máš větší módy do ETS/ATS, pak se ti tam taky ukládají dokumenty, stažené soubory atd atd pokud si to nezměnil na jiný disk. Ještě připomenu, že je lepší na SSD disku nechávat cca 20-25% jeho kapacity volných, což u 250gb znamená cca 50-65gb
Raymy23: Zadny mody nepouzivam, ale dekuji za objasneni. Mival jsem i neakych 115 giga volnych na SSD disku spolu s ATS i ETS 2 .
Cerna obrazovka po spusteni muze znamenat vice veci. Zkus jeste preinstalovat Microsoft Visual C++ Runtime, DirectX, provest aktualizaci systemu Windows.
Johnyprosnb
Ted jsem preinstalovaval DirectX a napsalo mi, ze v PC je tato verze DirectX nebo novejsi a instalace neni potreba. Ktery Microsoft Visual C++ ? Tech je mnoho .
Ano, je jich vice. Zkusil bych je postupne nainstalovat vsechny. Zkus pred stazenim Microsoft Visual C++ jeste jednou spustit hru, az budes mit cernou obrazovku, tak zkus kombinaci klaves Alt+Tab. Pred spustenim hry si otevri napr. „Tento pocitac“ nebo si otevri internetovy prohlizec, at muzes z cerne obrazovky pomoci Alt+Tab preskocit do jineho okna. Pote tuhle kombinaci zmackni znovu a vrat se do hry. Nekdy to pry pomuze.
Nepomohlo ani intergrita souboru ani vyjmuti souboru u ETS 2 v dokumentu jak jsou soubory config.cfg. Dneska jsem spustil ETS 2 a zase spadlo do cernyho modu.
Raymy23:Vypada to ze jsou vadny soubory jak jsi psal abych skusil vyjmout soubory config.cfg.
Pri týchto problémoch treba VŽDY ako prvé dať v steame overiť integritu súborov, opraví to minimálne 90% takýchto problémov.
Pri spusteni ATS nebo ETS 2 spadne do cernyho modu, pro obnoveni dam klavesy ctrl+alt+del. Monitor mam novy a grafiku mam takynovou. Monitor mam ternto: DELL S322DGW. Grafiku mam tuhle:
https://www.czc.cz/palit-geforce-rtx-3060-dual-lhr-12gb-gddr6/308704/produkt .
Ovladače grafiky jsi si nainstaloval? Dělá ti to i u jiných her atd? Musíš dát víc info, takhle to může být cokoliv
Ovladace mam nainstalovany bez ovladacu zadnou hru nespustim. A tohle dela pouze u ATS nebo ETS 2.
Bejnovejsi ovladac mam tento 531.29 . A verzi GEFORCE EXPERIENCE mam tyhle 3 27.0.112 .
Jaký si měl předtím rozlišení a jaké máš teď? Myslím monitoru i obecně windows a ATS/ETS2? Jinak zkus nejdřív verifikovat soubory her na Steamu. Případně zkus vyjmout soubory config.cfg z dokumentů her (nemaž, jen přesuň na chvilku třeba na plochu)
Rozliseni mam ve win. 2560*1440. A Rozliseni je v ATS 2560*1440, v ETS 2 je rozliseni 3620*2036.
Poslušně hlásím návrat k ATS 🙂 Zkusil sem si betu 1.47 a ty vylepšení mě dostali zpátky do sedla. Jednak ty nerovnosti, ale hlavně to vylepšení optimalizace hry jako takový. Už se mi minimálně děje to doskakování aut, objektů a viditelné změny LOD modelů kousek ode mě. Takže okamžitě zakoupený Texas a vyhlížím Oklahomu 🙂
Na SCS foru se psalo o zlepseni optimalizace hry. V nektererych mestech pry zmizely otravne „skubnuti“ behem jizdy, kdyz hra nacita data.
Celkově obě dvě hry běží svižněji. 😉
Mala ukazka budouciho rozsireni statu Texas. https://imgur.com/a/30H922f
Dalsi naznak z prestavby mapy Kalifornie. https://imgur.com/a/Y4pIZtI
Tak jsem zkusil tu jejich betu a vcelku povedený 😉☺️.Hlavně udělali „hrbolky“ na silnicích,takže ted se ta kabina lehce pohupuje,což je hezký 🤠.Možná by to chtělo občas nějakou tu vetší ránu,ale to bude třeba později.Přidali WS57X do provozu.Mám ale výhrady k jejich zbarvení.Už minule mě u Cascadie zarazily ty křiklavý barvy,jako b…….r barvy.Přidali Adaptive Cruise Control což je dobré.Další později 😆😁🤘
Pro ATS vysla 1.47 open beta jsem zvedav co vse je novyho v 1.47 .
Zde je porovnaci ukazka puvodniho modelu KW W900 a nove predelaneho. Jde spise o kosmeticke zalezitosti, ale diky tomu se W900 hodne blizko k realite. https://www.youtube.com/watch?v=g_CHk7ly3XA
Tak je to spíše takový větší update KW900 s přidáním písmene navíc. Ano jsou tam vidět rozdíly, hlavně interiér vypadá pěkně. I když se mi zdá, že „okénko“ palubky je lehce rozmazané oproti drivejsimu. Ale co mě zarazilo je pohled do zrcátek při spuštění majáku. Tam to nějak nehraje 😮🙄.Aspoň u mě. Možná je to nastavenim grafiky, ale to je asi blbost. A kdy už konečně rozsvítí světýlka na zadní straně kabiny. Už jsem to psal minule, hlavně že už je zase zvuk 🔊 v pohodě. A snad to tak zustane
Nejsi sam, kdo si toho vsimnul, ze majak v zrcatek nehraje. Me tohle tez zarazilo kdyz jsem zapnul majak v zrcatek, ze je neco spatne.
Predelana W900 ma nove vytvoreny ram/sasi, nadrze na palivo spolu s DEF nadrzemi jsou nove, predni svetlomety jsou taktez nove. U skutecne limitovane vyrocni verze neni v nabidce stresni okno v kabine. SCS nam tuto moznost ponechalo jako takovou exkluzivitu. Tyhle veci zminoval 3D modelar, ktery na trucku pracoval. Model W900 je i dobre pripraveny na budouci tuning balicek. Co se tyce svetel umistenych na zadi kabiny (sleeperu), tak o nich se uz debatovalo na SCS foru. Hraci psali, ze by bylo dobre, aby je SCS udelalo funkcnimi. Chybejici zablesky majaku ve zpetnem zrcatku bude nejspis chyba.
Aspoň vrátily zvuk „motorovky“ , dál to rozebírat nebudu.
Predelany W900 je venku https://blog.scssoft.com/2023/03/100-year-anniversary-of-kenworth-trucks.html
Dnes jakýsi stream ohledně sta let KW. Někteří naivkové predikují DLC Kenworth. 😁😃😄😆.
Uvidime, co z toho vypadne 😀
DLC s vankúšami s nápisom Kenworth:o)
Panove, ja asi snim 🙂 Ta W900L vypada luxusne! Vypada to, ze ted budu stridat K100 s W900L 🙂 Samozrejme si v garazi necham i International 9900 a Western Star 5700 XE.
Jsem rad, ze vyrobci trucku, privesu, ruznych doplnku, … zacinaji dostavat rozum. Trvalo to dlouho, ale vyrobci si konecne zacinaji uvedomovat potencial her ETS2/ATS a socialnich siti. Z rozhovoru Pavla Sebora pro FPI jsem se dozvedel, ze se SCS snazi jit pri vyjednavani licenci cestou vymeny (barteru). Vyrobci poskytnou SCS cenna data a licence na jejich produkty a SCS jim na oplatku prida jejich produkty do hry a tim jim zajisti bezplatnou reklamu, kterou jim udelaji hraci diky sireni ruznych obrazku a videi na socialnich siti. Slovy Pavla ,,My vam dame ocni bulvy nasich hracu a vy nam laskave sverite tu svoji brandu, a my ji budeme ochranovat a opecovavat jak to nejlip umime“. Dokonce jedna kamionova znacka si ve hre testovala novy interier. Verim, ze v budoucnu budou pridany do her i logisticke spolecnosti, protoze uz nektere sami navazali kontakt s SCS, napr. Swift Logistics z USA. Od vydani ETS2 i ATS ubehlo dost casu a jsem rad, ze se to konecne zacina obracet k lepsimu.
O tom Swiftu se už jednou něco objevilo ale pak to vyšumělo. Už jsme to tu probírali, ohledně společností z USA. Třeba takový Fedex, Penske, Uhaul nebo Walmart jo to by bylo. Snad se toho dožiju🤪😅. U těch výrobců tahačů, tam se to dalo tak trochu předpokládat, že to bude bolet. SCS je z Česka a i když měli dříve nějaký v Americe kontakty tak přeci jen to šlo mimo ně. Ale konečně to vyšlo a čekání se vyplatilo.
Ano, vyplatilo se to 🙂 Obcas se divam zpatky do roku 2016 a porovnavam rozdily ATS (dnes vs minulost). Ta hra ma spoustu nedostatku, ale diky bohu za to, ze SCS neustale pracuje na opravach a vylepseni. Taky velky podil na ruznym vylepseni ma i moderska komunita, napr. zvuky motoru, realne spolecnosti, ….
Tak to já se taky někdy ohlédnu zpět v čase 😆 a vzpomenu si co tam bylo na začátku. Kolik vozitek (dvě), mapa smrsklá bez Arizony a možná by se toho našlo vice🙄. Pak přidali KW900 a už to vypadalo líp. Pak přišel PB389 a potom dlouho nic. A teď? Někdy premejšlým s čím si zajezdit. Co se týká nedostatku, žádná hra není dokonalá a ani nemůže. Dost mě zaráží, že není vidět moje vozítko třeba na návěsu jedoucího předemnou. Světla nebo „majáky“ ano ale to je vše. Možná to je tím, že nemám rozlišení hry naplno ale jinak mimo zrcátek vše nadoraz.
Rozliseni nema vliv na odrazy. Co vim z vlastniho zkoumani, tak SCS na sklech ruznych budov pouziva odraz jednoho mista. Jinak simulovane odrazy a pruchody paprsku svetla resi funkce ray tracing, ale je to zrout vykonu.
Na ty odrazy z jednoho místa jsem přišel vlastně hned po prvním zkoumání hry v začátcích. Připadalo mi to takový divný ale asi by to dělalo neplechu kdyby se tam odráželo co má. Buďme rádi že to aspoň jede jak má 😆🙄.
Což o to, odrazy jako takové mě až tak nedráždí, ale co mi přijde úsměvné, tak je když stojím v noci na semaforu za autem, nebo ještě lépe za busem nebo nějakým jiným truckem s návěsem a já aniž bych kouknul do zrcátka, tak vím, že za mě přijelo auto, protože skrze můj návěs i truck vidím jeho světla jak se blíží a zastaví. V podstatě jako kdybych tam vůbec nebyl 😀
Jinak RayTracing rozdělený do možností vypnutí/zapnutí a výběru kvality RT (stíny, odrazy, světlo) v kombinaci s minimálně DLSS 2 by nebyl k zahození pokud je pravda, že dělají na updatu enginu a DX12.
Vlastně bych ještě docela uvítal možnost zapnout/vypnout si volumetrickou mlhu a světla (světla pokud by nebyl RT)
Rozhovor s Pavlem Seborem. Zhruba od pulky tam rekne neco malo o licenci k truckum, o portu na konzole, multiplayeru, …. https://www.youtube.com/watch?v=TE066T0vYzg
Tak se začíná rýsovat novej patch. Uvidíme, tedy uslyšíme 😊😜 jak to prostředí bude zvukové vypadat. Ale popravdě, z některých vozitek toho moc slyšet nebude. KW990, Mack nebo WS…. ty jsou dost uřvaný, tam si iluze nedělám. Mohli by přidat i zvuky tahačů co dělali v Kanadě ale to je asi ještě brzo. I když teď koukám, že to dělali někdy v květnu, tak by mohli něco „utrousit“ 😆
Zatim nam SCS pro ATS potvrdilo zvuky prostredi a cisterny na plyn. Doufam, ze toho obsahu bude vic, protoze od vydani updatu 1.46 uz to jsou 3 mesice. Jinak Kenworth oslavil 100 let existence. https://www.youtube.com/watch?v=B9ngGlJTFxM&t=161s SCS by klidne mohlo pridat ten skin pro W900
Řekl bych že teď jeden, dva patche 1.47-1.48 moc novinek ve smyslu funkcí atp. nebude když pracují na vylepšení enginu hry, údajně i DX12. Ale uvidíme
O funkce mi ani neslo, spis jsem myslel nejakou novou silnici 🙂
Vcera jsem si zase zajel tu spravenou severni Kalifornii a to je proste uzasny, libi se mi to mnohem vic nez Texas, nemuzu se dockat dalsi faze..
Ja si jen tak na klavesnici projel dalnici I-80 pres Sierra Nevada, pote jsem najel na silnici CA37, abych se dostal na US101 a jel jsem do Eureky. Vsechny jmenovane silnice jsou pekne udelany. Akorat me stve, ze Kalifornii mohu navstivit jenom ze severu, pokud se budu chtit vyhnout starym castem mapy. Na SCS foru se kvuli tomu vedou debaty, ze by bylo dobre prestavet celou silnici I-80 v Nevade, aby byla cesta mezi prestavenou Kalifornii a Utahem prijemna. Zde jsem oznacil, co by se mohlo pro zacatek v Nevade prestavet. https://imgur.com/a/63mIPZX
To cekani na nejakou novinku z chystane dalsi prestavby Kalifornie je nekonecne 😀
Divím se,že vůbec nic nepustili.Jestli to třeba nedělají rovnou s městama a menší část,ale to je jen taková „pokroucená“ uvaha 🤣😉☺️.Snad se s něčím vytasí ted před 1.47
Môžem sa opýtať čo je pre vás také výnimočné na Kalifornii? Nepríde mi niečim až tak iná ako okolie:) Ale možno je to tým, že ATS hrám len 3 roky a tak nemám nejaký vyvinutý vzťah k „zakladajúcim“ štátom:)
Kalifornie jako stat je velice zajimava. Najdes tam spoustu biomu, velkych mest, krizovatek, dalnic a silnic. Udajne patri mezi nejoblibenejsi staty mezi truckery. Taky nabizi spoustu zajimavych mist, ktere mame i v ATS, napr. Sierra Nevada, park Redwood nebo Yosemite, most Golden Gate, Udoli Smrti, …. V L.A. se nachazi nejvetsi pristav na svete a dalsi velky pristav se nachazi v Oaklandu (3. faze prestavby).
Ja som v Kalifornii jazdil hlavne zo začiatku, a srala ma tam najnižšia povolená rýchlosť na diaľnici v celej hre 🙂 Asi by som sa tam mal niekedy zasa pozrieť 🙂
Tak ja hlavne mluvim ted o severni casti Kalifornie (od Sacramenta nahoru), ktera je prepracovana na dnesni standardy mapy. Jinak samozrejme zbytek stoji za prd jakozto zakladni mapa..
Jo mimochodem, Kriechbaum na SCS foru pridal novy balicek zvuku (verze 4.2). Udelal vylepseni motoru Cummins N14 s novymi samply, vylepseni se dockal i motor CAT C15, a byla pridana podpora pro trucky WS 5700XE a International 9900i.
Jsem si poslechl ten KW900 od Kriechbauma a dobrý.Tohle bejt ve hře s ničím jiným nejezdím
Kriechbaum je sikula. Jednou jsem jeho zvukovy balicek vyzkousel a od te doby uz nic jineho nechci slyset. Proste tezka zavislost 😀
Ta 5700 sa mi páči, ale dosť, vyzerá to, že pôjde k obľúbeným a hodne vysoko v osobnom rebríčku.
Ma pekny interier. Moc se mi libi pristrojova deska. Snad SCS v budoucnu prida i model 4900 🙂
Mne tieto starovyzerajúce nosáče zatiaľ ani jeden nesadol, z vonku vypadajú pekne, ale pri jazde mám pocit strašnej nemotornosti, na slovensku by som k otočeniu potreboval pol republiky:o) (u všetkých používam sleeper kabínu)
Ja v ATS jezdim s Kenworthem K100E, je to klasicky cab „krabicak“. Jelikoz je cela Evropa jinak nastavena, tak jizda s konvencnim US truckem tu bude vetsi problem. Navic v Evrope se meri delka privesu s truckem, v USA meri pouze prives, proto se taky u nas jine typy trucku, nez „krabicaky“ nevyrabi. Vyjimkou je snad Scania s cumakem, kterou jsem parkrat videl na vlastni oci.
Ten WS5700 XE je v mým „žebříku“ 😆 čtvrtej 😃. Už jsem se jednou snažil publikovat postupně ten můj žebřík 😁😄 a s některýma informacema, ale pak jsem se do toho trochu zamotal, tak jsem to utnul. Zkrátí to :KW900, PB389, International 9900i,WS5700 XE, Freightliner Cascadia……. Na konci se krčí International LT, Volvo a WS49. Jeden čas jsem zkoušel KW100, ale vzhledem k tomu že preferuji čumáky, tak to není vozítko pro mě 😜😒🙄.
Uz se nam to zacina rysovat! 😀 https://blog.scssoft.com/2023/02/ets2-ats-147-update-ownable-gas-cisterns.html
Zaznamenal jsem🤪. I když mě některý návěsy připadají takový, no jak to napsat slušně, zvláštní. Ale asi to tak má vypadat 😊. Ale docela by mě zajímalo kdy konečně rozsvítí světýlka na zadních stranách kabin. A pokud se nepletu, i v některých naraznicich jsou taky něco podobný světlu. Ve verzi 1.44 se objevilo info o adaptivní tempomatu (ACC) a co jsem z toho vydedukoval 🙃 tak zatím není k mání a jde jen upravit v nějaký konzole či co. Našel jsem to v configu ve složce profiles ale zatím jsem se v tom nehrabal. Jestli to náhodou někdo zkoušel, dejte info.
O tomto sa hovorí už minimálne pol roka, ale ak to stále nedávajú, tak to asi má nejaké mušky 🙂 (čo sa pri AI dopravy dá očakávať:o))
https://www.youtube.com/watch?v=w_5FwZpxGJA
Ahojte.
Vie niekto preco ked sa blizim k mestu Kapellskar vo Svedsku tak mi hru sekne a padne hra na pracovnu plochu.Dakujem
Nějaké mody? Musíš dát víc informací, takhle ti asi nikdo nedokáže poradit
Základ pri takejto chybe je dať v steame overiť integritu súborov hry (prave tlačítko – vlastnosti – miestne súbory) To pomáha dosť často.
Jo jo, já tohle dělám vždy, když je nějaká větší aktualizace. Stává se, že to samo ukáže, že se to nestahlo komplet ale většinou to kontroluju 🤪. Ale je to divný, co to dělá. Nikdy jsem to nedělal a poslední dobou je to častý. ETS2 jezdím velmi sporadicky, tak jednu RZ za dva tri dny ale tam nic takovyho nikdy nebylo. U ATS je to častější. Ale když vím co s tím, není problém 😁😃😜
Mne to treba vysvetlit lebo ja som nie zdatny na taketo veci
Na Steamu si najdi svoje hry a na Američan truck simulator dej pravým tlačítkem myši vlastnosti. Jsou tam položky a mezi nimi je ověření integrity souboru a to spust. Ono už si to udělá samo 😆🤪
a ako dostanem ETS do steamu??mam stiahnutu verziu
ETS2 by si měl mít na Steamu automaticky, pokud ji máš zakoupenou na Steamu. Pokud máš pirátskou verzi tak v tom ti neporadím jak s tím naložit. S tím zkušenost nemám. Jo mimochodem, to co jsem popisoval výše platí samozřejmě u všech her
cize najlepsie ju kupit cez steam ano ??
Určitě. Mám asi 13 her a o nic se nestarám.Hraju sice jen jednu aktivně (ATS) 😃 a dvě občas (ETS2 a WRC Generation) ale když ji začnu hrát, stáhne se aktualizace, teda pokud nějaká je.
este nemam pridanu hru v steame a ani nemam kniznicu iba comunitu
Ted koukám na Steam a je tam možnost přidání hry.
http://imgway.cz/s/4P0y
Vyjede ti tento seznam a pokud máš hru v pc tak by se tam měla objevit.Stačí potom odfajfkovat a hotovo.V jiném případě si ji budeš muset v pc najít sám
http://imgway.cz/s/919F
vobec neviem ktory subor mam pridat ked pridam ten subor v zlozke cey ktoru hru spustam tak tam mi vzhodi tabulku ze zastupca a neda sa mi pustit tak integrita hry
Pirátsku verziu určite do Steamu nepridáš, nedávalo by to ani obchodný zmysel.
Kdysi dávno se mi tam povedlo dostat DIRT Rally 1.Abych to upřesnil, nic se s tím dělat nedalo, jen jsem to přes Steamu spouštěl, nic víc 😄😜. Ale měl jsem to tam je chvíli, pak jsem si ji zakoupil a hotovo😅😊☹️😃
a ktoru verziu ets 2 si mam kupit ci vsetky co ponuka steam
Ktorú verziu? To je na tebe, koľko si ochotný investovať a či si ochotný čakať:) Určite potrebuješ základnú hru (teraz cena 19,90 euro) a potom je na tebe či ti to zatiaľ stačí, alebo chceš väčšiu mapu hneď. Ono sú vcelku často akcie kde prídavné DLC kúpiš lacnejšie (čo nie je môj prípad, kupujem do 10 minút od vydania:o) ) Dá sa kúpiť bundle za 50eur ktoré má v sebe aj škandináviu a východnú europu., plus nejaké iné nemapové prídavky. Všetky mapy komplet sa aktúálne dajú kúpiť ta nejakých 105 eur. Čím novšie mapové DLC, tým krajšie:)
Kdy maj vydat WS 5700 XE? Ja jeste nic nemam.
Už je venku.Sice Steam něco stáhnul ale tahač v nabidce není.Musel jsem přímo na Steam ATS a DLC a stáhnout WS57XE „ručně“
Taky jsem musel rucne pres steam stahnout. Vadi mi ten hnusny skripavy podtlakovy zvuk klaksonu.
Nezapomente zitra! https://twitter.com/SCSsoftware/status/1620102267583229955?s=20&t=Om2bLUmL-idXTsD0SPSBHg
Tak jsem se dockal😁
Ted jeste ta Kalifornie, nevim kde to vazne..
Ta 5700 XE vypada dobre 🙂 Tenhle ctvrtek ATS oslavi 7. vyroci. Tak si rikam, ze by nejake informace o prestavbe Kalifornie mohli uvolnit, byt treba jenom neco maleho.
Jo to vozítko vypadá dobře. Asi nejhezčí od WS🤪. 49ka je taková jakoby ušmiklá a „Wescadia🤪😊“ je klon. Není to ošklivý, ale měli si s tím trochu pohrát. I když je fakt, že ono vymejslet nějaký nový „čumáky“ už není jednoduchý. Tady by pomohla změna interiéru, abych svůj názor pozmenil🙄. Teď bude asi delší mezera a potom dají to Volvo, asi. Ale to mě nějak nebere, nelíbí se mi 😒😡. Ale uvidíme
Tady pozor – 5700XE už není ve výrobě a je to starší model než 49X a 57X 😉 V podstatě je to poprvé od vydání ATS kdy výrobce svolil k přidání do hry truck, který už nevyrábí 🙂
To Raymy23: Western Star 5700XE neni jediny truck, ktery byl do ATS pridan po ukonceni vyroby. Podobne tomu bylo i Internationalu 9900i. Dokonce i Volvo VNL, ktere mame hre, tak bylo vydano v dobe, kdy jeho vyroba dobihala 🙂
To Hellforce: „Wescadia“ je Western Star 57x a je nastupcem Western Star 5700XE. Model 49x je viceucelovy truck, ktery nahrazuje model 4900.
Tak a máme oficiálně potvrzený Kansas viz SCS blog
Zdar kamionáci,poradí někdo jakým způsobem je možné najít letiště ve Francii,pod jakým logem?Jestli už někdo splnil archivent tak by to mohl vědět,dík za radu.
FLE https://truck-simulator.fandom.com/wiki/FLE
Zdar,dík za odpověď,nevíš ještě jak se dostanu na dopravu benzínu a nafty na dálniční parkoviště ve Francii?
To je myslím jen jako mod pokud se nepletu
Ze by nekdo seknul kola WS 57x? 😀 viz. obrazek v odkazu. https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiSRXcqkQMm7_rdF_7yCMNmj9LdqME2Sb1a_jSmcZVoi6l9MzxXe_1dyQK7wdUgJMqdjlhyzPXJ2SDSXj-JhFSziW8CY9jvKAZ_zcBOA5dA8dxOeTfUK8wSJhxUYFh64CRCEe49DZP3yJvQ_Fk16hzJPRHu-MGzNdgxg3NAgtd3r8Dkik7SQdfqDSmB/s1920/06.jpg
Prve jsem jenom zertoval 🙂 , ale dle obrazku to vypada, ze SCS pracuje na uprave modelu 57x pro AI dopravu. Doufejme, ze pridaji i dalsi varianty 49x a International 9900i. Co se tyce spawnovani/vyskytovani stavajicich trucku, tak me stve, ze dost casto potkavam „puvodni“ trucky (Kenworth T680, W900 a Peterbilt 389 a 579). U vsech bych spawnovani malinko ubral a naopak bych pridal u Internationalu LT, ktery je v USA dost rozsireny spolu s Volvo VNL a Freightliner Cascadia. Spawnovani pro VNL a Cascadia se mi zda dobre. Mozna bych jeste malinko ubral u Internationalu Lonestar, ten je v USA vzacny. Mimochodem, zacatkem unora oslavi ATS 7. vyroci jeho existence. Tak snad se dockame nejakeho blogu ci live streamu. 🙂
Jo ten International Lonestar,ten je tam fakt moc často.Ne že bych sledoval BigRigTravels hodně ale co jsem viděl,tak ten Lonestar se opravdu objeví sporadicky.A navíc nedá se přehlídnout.Ano Nemá obraz tak kvalitní aby se to v té rychlosti dalo rozeznat ale troufám si tvrdit,že to není vozítko hojně používaný.Možná i u tech klasik PB389 a KW900 tam by se to dalo taky trochu omezit.Ne moc ale dalo by se.U těch WS tam bych to nepřeháněl.International 9900i by se mohl taky objevit ale taky ne moc často.
Ano, International 9900i je pry taky vzacny, a myslim si, ze u Western Star 5700XE to bude podobne.
Johnyprosnb: Urcite se jedna o VOLVO VNL, Je videt i cumak tahace. Ja moc na VOLVO VNL nejsem, ale tohle nove VOLVO VNL se mi libi mnohem vice ney co je ve hre v ATS.
Na SCS foru se objevila fotka maskovaneho trucku. Dle spekulaci by to mohlo byt nove Volvo VNL. https://forum.scssoft.com/download/file.php?id=56063&mode=view
Ted se na foru dokonce objevila spekulace něco ohledně Macku 😂😁 (snad jsem to přelouskal správně).Trošku jsem to zkoumal a ani omylem.To by museli ten Mack předělat komplet.Možná to Volvo protože to má ten čumák takovej useklej.Mě to připadá jak Freightliner s „useklým“ čumákem.Ale možná už jsem z těch US trucks zblblej,že vidím i to co tam není 😂😁😀🙄
Muze to byt novy Mack Anthem nebo uplne novy model, ktery bude sdilet dily s Volvem VNL. Neco jako Western Star 57x a Freightliner Cascadia.
Mám otázku na znalcov, zaujíma ma ten vozík za klbákmi. Viem, že je to kvoli predpisom o váhe, ale nejako som zatiaľ nepochopil, ako to pomôže v rozložení váhy. Zatiaľ mi to príde iba ako odrb predpisov, ale určite sa mýlim, bolo by to príliš okaté:)