Tuning tahače v Euro Truck Simulator 2

Dnes tu máme vskutku velice zajímavé video, ukazuje totiž v plné síle uživatelské rozhraní a možnosti vylepšování tahačů přímo ve hře. Jak už jsme informovali dříve, možností, jak vylepšit svůj oblíbený tahač, je opravdu nepřeberně.
Vše bylo předvedeno na tahači Scania R, takže těžko soudit, jestli předvedené doplňky a vylepšení budou dostupné i na jiných tahačích, ale nevidíme důvod, proč ne.
Z toho, co je ve videu vidět, se dá odvodit, že bude možné upravovat následující:

  • typ podvozku – k dispozici jsou 4×2, 6×4 a 6×2
  • kabina – tři typy kabiny, takže, podle všeho, padá rozdělení tahačů na třídy (A,B a C), jak tomu bylo v ETS a GTS
  • motor – doufejme, že krom výkonu se budou motory lišit i dalšími parametry, jako jsou otáčky, průběh výkonu a kroutícího momentu, spotřeba, a v neposlední řadě i zvuk (730hp motor určitě zní jinak než 400hp)
  • převodovka – ve videu je k vidění jen jediná (12+2 stupňů), ale doufáme, že ve hře nakonec bude k dispozici víc různých převodovek
  • barva tahače – obligátní záležitost, bez které by to působila jako špatný vtip, ale teprve se uvidí, jak se bude měnit barevná šablona na tahači (viz zde)
  • vizuální doplňky – tady je situace složitější, ale nutno říct, že se s tím vývojáři popasovali výborně. Na tahači je několik slotů/hard-pointů (říkejte si tomu, jak chcete), kdy každý slouží pro úpravu konkrétní části vozidla, např. výfuk, kola (zadní a přední), nárazník, vizor, zrcátka, maják, rampa se světly a další. Některé doplňky (rampy, nárazníky) pak mají na sobě další sloty, do kterých si lze vybrat různá světla, houkačky, a kdesi cosi. Výběr je bohatý, stylů nepřeberně, takže si snad každý vybere podle svého gusta. Světla je možná přímo při vybírání rozsvítit, abyste viděli, jak krásný vánoční stromeček jste si vyrobili.
  • interiéry – ve videu to sice ukázáno nebylo, ale podle ikon lze soudit, že bude možné si vybrat interiér podle svého (dřívější obrázky naznačují možnost zvolit si, na jaké straně bude řízení), a zřejmě ho i dále vylepšovat (předpokládáme čistě vizuálně, ale je možnost i funkčních vylepšení)

To je zatím vše, čeho jsme si všimli. Pokud jste si všimli dalších podrobností, neváhejte, a podělte se o ně v diskusi pod novinkou.
Když to máme shrnout, tuning se na první pohled opravdu povedl, a (konečně) překonává ten v postarším 18WoS ALH.

Napsat komentář