SCS Software na výstavě Gamescom 2012, nové menu v ETS 2

Vývojáři z SCS Software vyslali malý tým na herní veletrh Gamescom 2012 v Německém Kolíně nad Rýnem s cílem pohovořit si o obchodních záležitostech. Většinu času tudíž strávili v prostorách, kam se veřejnost za normálních okolností nedostane, a sice ve dvou halách výstaviště Koelnmesse, jež jsou určené pouze pro návštěvníky z oboru, kteří zde mají možnost navazovat kontakty a rozvíjet své podnikatelské znalosti. Vývojáři byli tímto natolik zaneprázdněni, že se ani nedostali do veřejných prostor, kde by mohli pořídit zajímavé fotky vhodné pro prezentaci třeba na svém blogu. Z hlediska obchodu to byl ale velmi důležitý a úspěšný výlet.

Vývojáři se snaží udržet otevřenou diskusi nejen s fanoušky, ale i se svými distribučními partnery. Bez vhodných partnerů, kteří jsou zároveň odborníky v oboru, by takto specifická hra, jakou Euro Truck Simulator 2 bezpochyby je, měla jen malou šanci na úspěch mezi masovými tituly, za kterými stojí obrovská studia. Bez této sítě distributorů by se hra ve většině zemí jen stěží objevila na pultech tamních herních obchodů.

Vývojáři se taktéž setkali se zástupcem distribuční společnosti Steam, aby projednali možnosti zařazení jejich produktů do této sítě. Už se o něco podobného pokoušeli i u jejich minulých projektů, nicméně bezúspěšně (truck simulátory byly považovány za velmi specifickou hru na to, aby mohly být schváleny výborem, zejména poté, co jedna z her konkurenční společnosti dostala šanci a uživateli služby Steam moc dobře přijata nebyla). Za pár týdnů ovšem chystá Steam spustit systém Greenlight, který umožní samotným uživatelům hlasovat pro zařazení určité hry do služby Steam. Vývojáři tudíž počítají se zařazením do tohoto projektu i s Euro Truck Simulator 2 a zároveň doufají, že jim vy, fanoušci, vřele pomůžete. Čím více se vás ohlásí, tím větší jsou šance na zařazení budoucích her od SCS Software do již zmiňované distribuční společnosti.

A na závěr, abyste měli také něco ze samotné hry, si vývojáři připravili ukázku nového systému centrálního uživatelského rozhraní v ETS 2. Hra již nebude mít textové menu, ani všem dobře známý notebook, ve kterém se řešili všechny akce truckera, ale zcela nový, pružnější systém. Po několika pokusech vývojáři k dospěli k „plošnému“ přístupu. Je zde centrální obrazovka, kterou si můžete představit jako plochu svého operačního systému, kde můžete přidávat ikony pro různé herní vymoženosti. V případě potřeby jsou související ikony seskupeny do „widgetů“. Veškeré tyto aplikace se budou zobrazovat postupem času, vývojáři nechtějí hráče zahltit informacemi příliš brzy. Zvyknout si na tento systém by ovšem nemělo být pro hráče náročné, ale vývojáři mají ještě spoustu místa a plánují přidávat některé prvky po vydání hry, nad rámec původního obsahu.

Novinka 1

Zveřejnit odpověď