Objasnění několika informací ohledně vydání American Truck Simulator

Vývojáři jsou zaplaveni otázkami ohledně některých neujasněných informací v souvislosti s vydáním American Truck Simulator. Rozhodli se tedy vše sepsat do blogového článku, který vám právě zprostředkujeme.

Cena hry

Vývojáři nemohou diktovat cenu fyzických kopií v klasických obchodech, mohou ji pouze doporučit, proto se v jednotlivých obchodech ceny liší. Na Steamu hra každopádně bude při vydání stát 19,99 €, respektive 19,99 $.

Podpora 32bitových systémů

Jak už jistě víte, vývojáři se rozhodli oficiálně podporovat pouze 64bitovou verzi hry, zvláště proto, aby nebyli limitováni pouhými 2 GB paměti u 32bitových systémů. Avšak v reakci na množství žádostí fanoušků s 32bitovými systémy se rozhodli vydat nepodporovanou 32bitovou verzi hry (najdete ji v betaverzích na Steamu s názvem unsupported_32bit). V den vydání bude tato verze ekvivalentní s verzí 64bitovou, a pokud nebudete nastavovat grafická nastavení příliš vysoko, měla by bez problémů fungovat. Mějte však na paměti, že se jedná o dočasné nepodporované řešení, za půl roku nebo za rok už nemusí fungovat. Vývojáři doufají, že během této doby se už všichni přesunou na 64bitové systémy.

Platformy/DRM

Hra vychází pro Windows, Mac OSX a Linux. Všechny verze vyžadují pro instalaci a aktivaci účet na Steamu. Ať už si hru koupíte v kamenném obchodě, internetovém obchodě, na oficiálních stránkách nebo přímo na Steamu, vždy dostanete klíč aktivovatelný pouze na Steamu.

Vývojáři vědí, že ne všichni jsou s tímto rozhodnutím spokojeni, jak už ale mnohokrát rozepisovali, jedná se o značné ušetření času, přičemž se nemusí starat o infrastrukturu aktivačních kódů a aktualizačních programů. Na Steamu mohou vydávat aktualizace jedním kliknutím a zároveň mohou využít Steam Workshop pro centrální databázi modifikací a stejně tak nemusí vytvářet robustní systém pro prodej a aktualizaci stažitelných balíčků.

Připomenutí bonusových nátěrů

Když už mluvíme o Steamu, nezapomeňte na bonusové nátěry pro American Truck Simulator. Jak je získat jsme rozepsali v minulé novince. Pokud už jste vše splnili, hra se vám automaticky aktualizuje s novými nátěry během příštího týdne.

Novinka 1

7 comments

Zveřejnit odpověď