Testovací update 1.32 pro Euro Truck Simulator 2

Začíná veřejné testování očekávané aktualizace 1.32 pro Euro Truck Simulator 2, která přináší velké změny v hratelnosti mimo jiné díky vlastnictví návěsů. Testování totožné aktualizace pro American Truck Simulator bude brzy následovat, po opravení první várky chyb z ETS2.

Novinka 1

Jak již bylo řečeno, největší novinkou této aktualizace je vlastnictví návěsů, na kterém vývojáři pracovali dohromady více než rok. Návěsy si nyní můžete kupovat, vylepšovat, natírat a používat pro své řidiče, stejně jako tahače. Pokud si tedy návěs nezamknete pro sebe, vaši řidiči si ho mohou podle potřeby vzít pro svou zakázku.

Novinka 2 Novinka 3

Kvůli vlastnictví návěsů bylo odstraněno, ale zároveň vylepšeno několik starých návěsů a zároveň přibyly zcela nové B-double návěsy, se kterými můžete jezdit ve Skandinávii. Momentálně však ne všechny druhy návěsů můžete vlastnit, vlastnictví návěsů bude do budoucna rozšiřováno a v dalších aktualizacích nás čeká širší výběr návěsů.

Novinka 4

Vzhledem k novým obrazovkám a ikonkám pro vlastnictví návěsů bylo potřeba přepracovat také hlavní plochu ve hře. Nové obrazovky zahrnují správu návěsů či prodejce návěsů, které spolu s ostatními nyní využívají sRGB barevného prostoru pro lepší vnímání barev a ostřejší písmo.

Novinka 5 Novinka 6
Novinka 7 Novinka 8

Druhou velkou novinkou je začátek přepracovávání starých částí mapy. Je to sice běh na dlouhou trať, nicméně již v této aktualizaci najdete vylepšená města v Německu a kompletně přepracovanou silniční síť v severním Německu, přičemž některá města byla dokonce vytvořena úplně od základů.

Novinka 9 Novinka 10

Menší změny zahrnují přidání nových tahačů Scania do AI dopravy a na návěsy pro přepravu tahačů, systém nasvětlení byl synchronizován s ATS, někteří hráči pocítí zvýšení snímkové frekvence díky vylepšení vykreslování a v neposlední řadě byl snížen rychlostní limit na 80 km/h pro některé silnice ve Francii na základě skutečné změny místních zákonů.

Kompletní výpis změn

Hlavní novinky:
 • Přidáno vlastnictví návěsů (více info).
 • Přepracována severní část Německa (více info).
 • Vylepšeno uživatelské rozhraní (plocha, správa firmy, prodejci).
 • Přidány B-double návěsy.
Menší změny:
 • Odstraněny či přepracovány některé starší návěsy.
 • Přidány nové tahače Scania do AI dopravy.
 • Přepracovány filtry zakázek.
 • Vylepšeno nasvícení (synchronizováno s ATS).
 • Přidány propojovací kabely pro kamiony v AI dopravě (volitelné).
 • Přidána možnost automatické aktivace parkovací brzdy (standardně vypnuta).
 • Zrychleno vykreslování.
 • Snížen rychlostní limit na 80 km/h pro některé silnice ve Francii.
Novinka 11 Novinka 12
Informace pro modery:
 • Kompletně přepracována datová struktura návěsů a nákladů, většina modů bude muset být přizpůsobena.

Testovací update 1.32 pro Euro Truck Simulator 2 si můžete jako vždy stáhnout z betaverzí Steamu pod názvem „public_beta“. Veškeré chyby, na které případně narazíte, pak hlaste do specifického vlákna na oficiálním fóru nebo na našem fóru. Během veřejného testování se používá oddělený World of Trucks web, kde se po skončení testování veškerá nahraná data smažou. Non-Steam verze bude dostupná po skončení veřejného testování.

34 comments

 1. Dobrá aktualizácia, konečne to nie je len o rozšírení mapy, ale aj o funkciách hry. Ešte pridať k tým návesom tabuľky TIR, ADR pre cisterny a pod.
  Potešila tiež obnova nových stromov, konkrétne sa jedná o smreky, na celej mape.

  Dúfam, že v blízkej budúcnosti sa dočkáme v doprave nových návesov(teraz čo boli pridané do hry), že už tam nebudú chodiť tie hnusné cisterny, náves na prepravu skla a pod.
  Tiež by som privítal, kto vlastní návesy Schwarzmüller, aby ich bolo vidno tiež v doprave.

  Ohlásenie ťahača značky MAN tiež potešil, konečne budem mať svoju jedničku v garáži.

 2. Super novinky! Neviem či to už napadlo vývojarov, ale super by bolo modelovať reálne opotrebovanie trucku či traileru. Je logické, že inak sa správa ťahač, ktorý nabehal 10 000 km a 1 000 000 km. Môj nápad je, čím viac najazdených km, tým viac stúpajúce opotrebovanie pneumatik či motora a pod… Tak by nás to nútilo meniť trucky i trailery po určitých nabehaných km, pretože starostlivosť o ne bude rapidne stúpať, až sa stane ich udržiavanie neekonomické. Na druhej strane, komu by narástlo k srdcu nejaký truck či trailer, tak ho proste bude udržiavať ďalej a takto hra dostane nádych slobodnej voľby 🙂

  1. je pravda, že tohle co popisuješ by nemuselo ani vadit značkám, mám na mysli to, že jak hráči požadovali po SCS aby tahače bylo možné poškodit (nárazem apod.), ale značkám se to nelíbilo a proto to do hry nebylo ani přidáno. Ale tohle by opravdu vadit nemuselo, v podstatě by to nebylo vnější poškození, takže pro vývojáře žádná práce na venkovních texturách a jen jak píšeš, tak by se opotřebovaly pneumatiky a třeba by to více papalo nafty nebo motor by nenaskočil na poprvé (to už je ale extrém 😀 ) mohli by se spojit s modery a bylo by. Napadlo mě tohle už několikrát 🙂 Třeba se toho někdy dočkáme 😀

    1. Leipzig vyzerá celkom dobré, aj keď stále to nie je kvalita ako škandinávske mesta, ale starý Hamburg dostal len upgrade ciest a stromov. Ale ak Hamburg považujeme aj Elbtunnel a priemyselnú časť, tak áno, toto je najkrajšia časť update mapy.
     Na druhej stráne chápem vývojarov, že tomu tak nevenujú pozornosť. Je to update zadara, žiadne dodatočné príjmy z toho nebudú a musia sa sústrediť na Baltic DLC. Musíme spokojiť aj s Elbtunnelom a pseudo kvalitou Leipzigu a ďalšich miest 🙂

 3. Dúfam že neskôr pridajú aj tuning kolies z DLC ako je na ťahačoch, poprípade ďalší tuning ako sú nárazníky vo farbe, iné svetlá, skiny…
  Bolo by dobré mať aj predajne ako sú Scania,Volvo tak by mohlo byť Schwarzmuller,Krone…
  Keď pridajú ďalšie druhy návesov napríklad pre lodné kontajnere,drevo,silo musia byť aj iné firmy, je nezmysel vykladať drevo na rampe v nejakom sklade obchodu alebo proste že by kontajner zmizol keď ho tam nemá aký žeriav zobrať. Sú v hre aj prístavy ale veľmi málo a do Hamburgu keď je prepracovaný už, mohli pridať tiež.
  Posledná vec, čakal som že keď sa budú prepravovať nebezpečné náklady ako sú Výbušniny bude náves označený tabuľkou ADR.

Zveřejnit odpověď