Testovací update 1.33 pro American Truck Simulator

Aktualizace 1.33 pro American Truck Simulator se oproti ETS2 o něco zdržela, měla k tomu ale dobrý důvod. Na Steamu je nyní dostupná v rámci veřejného testování a můžete ji stáhnout z betaverzí Steamu.

Novinka 1

Jako protějšek HCT souprav v ETS2 přináší update 1.33 pro ATS turnpike double návěsy, které dosahují délky až 30 metrů. Manévrování s nimi není vůbec snadné a ve skutečnosti se používají pouze na konkrétních silnicích postavených tak, aby splňovaly jejich omezení. Momentálně jsou tak ve hře dostupné pouze v Nevadě a jediná možnost, jak se k nim dostat, je koupit si je v rámci vlastnictví návěsů, tudíž v nabídce zakázek ani v rychlých zakázkách je nenajdete (stejně jako HCT v ETS2).

Novinka 2 Novinka 3

Tou (dočasně exkluzivní) novinkou, která pozdržela aktualizaci 1.33 pro ATS, jsou objížďky. Podobně jako v případě náhodných událostí je jejich úkolem oživit herní svět a vyvolat u hráčů pocit nejistoty, se kterým se musí potýkat řidiči v reálném světě. Čas od času tak můžete narazit na zablokovaný úsek silnice, kde budete muset rychle vymyslet, jakou objízdnou trasu zvolíte (zvláště pokud nepoužíváte GPS). Nebo se také může stát, že je zablokovaná čerpací stanice, na které jste zrovna chtěli natankovat nebo odpočívadlo, kde jste se zrovna chtěli vyspat.

Novinka 4 Novinka 5

A pro ty kdo si užívají aktuální rozšíření Oregon připravili vývojáři první úsek silnice OR 140 mezi městy Lakeview a Klamath Falls, která je důležitou zkratkou, díky které se můžete vyhnout dlouhé trase přes silnici US 20. Další plánovaný úsek by měl vést až do Nevady.

Novinka 6
Novinka 7 Novinka 8

Další změny jsou stejné, jako v aktualizaci pro ETS2, pro jistotu si ale vše ještě jednou shrneme.

Kompletní výpis změn

Hlavní novinky:
 • Přidány objížďky.
 • Přidány koupitelné turnpike double návěsy (pouze v Nevadě).
 • Přidána silnice SR 140 v Oregonu (vyžaduje DLC Oregon).
 • Přidáno ukládání profilů na Steam Cloud.
 • Přidáno rozhraní pro vlastní konfigurace tahačů a návěsů.
 • Vylepšen fyzikální engine (odpružení, tlumení, brzdění, těžiště).
Menší změny:
 • Vylepšeno chování dešťových kapek na skle.
 • Přidána možnost náhodného přehrávání hudby.
 • Přidána možnost zobrazení přeložených názvů států.
 • Přidán příkaz g_disable_beacons (0/1/2) pro vypnutí blikajících majáků.
 • Přidány různé možnosti konfigurace návěsů.
Informace pro modery:
 • Kvůli množství změn bude muset být většina modů přizpůsobena.

Testovací update 1.33 pro American Truck Simulator si můžete jako vždy stáhnout z betaverzí Steamu pod názvem „public_beta“. Veškeré chyby, na které případně narazíte, pak hlaste do specifického vlákna na oficiálním fóru nebo na našem fóru. Během veřejného testování se používá oddělený World of Trucks web, kde se po skončení testování veškerá nahraná data smažou.

8 comments

 1. Obchádzky sú famózne 😉 konečne nejaká dynamika. Dúfam, že v ďalších fázach budú chodci na prechodoch či zvieratá prebehajuce cez cesty v lesoch. Čo sa vyjadril ten typek z ETS2 pri predstavení Balticu, tak problém nie je ani tak optimalizačný pre slabšie compy, ale skôr ako modelovať zrážky s ohľadom na PEGI 3 a friendly prístup hry. Snáď to uspokojivo vyriešia 😉

  1. Já bych naopak řekl, že to je složité dost, ATS má většinu mapy dělanou novými metodami, na které kód pravděpodobně spoléhá, v mapě ETS2 jsou ještě staré, nemodulární prefaby/křižovatky, které můžou být třeba pro generování objížděk problém, stejně tak se třeba soustředily na vytvoření potřebných modelů pro ATS namísto ETS2. A není to neobvyklý postup, např. náhodné události nebo taková nastavitelná obtížnost parkování taky nevyšly současně.

Zveřejnit odpověď