Vychází rozšíření Road to the Black Sea pro Euro Truck Simulator 2

Dnes přesně v 18 hodin bude vydáno očekávané mapové rozšíření Road to the Black Sea pro Euro Truck Simulator 2. SCS Software zároveň při této příležitosti bude vysílat živě přes Steam přímo ze studia, kde dojde ke slavnostnímu vydání.

DLC Road to the Black Sea si můžete koupit na Steamu za 17,99 € (~460 Kč). Pokud máte rádi krabicovky, fyzickou kopii si můžete koupit ve vybraných obchodem pod názvem „Cesta k Černému moři“ za doporučenou maloobchodní cenu 499 Kč.

Novinka 1

Přehled všech doposud vydaných stažitelných balíčků (DLC) pro ETS2 naleznete zde.

38 komentářů

 1. Mám dotaz pro všechny hráče nového DLC.
  Už jste někdo viděl na svých cestách po Balkánu ty avizované koňské povozy?
  Já mám projeté už komplet Turecko, Bulharsko a většinu Rumunska (zbývá Transylvánie) a ještě jsem ho nezahlédl ani jednou (ani na okreskách). Vím, že jde o detail, ale na těch přeci právě atraktivita této hry stojí. Samozřejmě jsem nečekal nějaké masivní „nasazení“ těchto koňských povozů, ale očekával jsem jejich občasné zjevení jako například u těch žlutých kombajnů s majáčkem v DLC Vive la France (kdy se většinou kombajn z nenadání přede mě vyřítil na silnici z nějaké polní cesty).
  Zajímalo by mě, jak to máte a vidíte Vy ostatní.

    1. Tak jsem projel celou mapu a kromě autobusáku v Jasech nelze „vyžlutit“ (= projet) ještě kus kruháku ve městě Buzau (na půli cesty mezi Bukureští a Galati) a nevybarví se rovněž část hraničního přechodu Giurgiu-Ruse ve směru do Bulharska (zde se nevybarví část hraničního přechodu pro osobáky, kam však nelze s kamionem zajet).

     PS: Za celou dobu jsem nepotkal žádnej koňskej povoz. Ta jak je to s nimi tedy?

 2. Zatím všechno dobrý, ale po technické stránce dvě věci:

  add1 – dramatický pokles FPS (mám GPU omezenou na 60 FPS, ale klesne mžikově třeba i na 30 FPS (!), přičemž beta držela „tvrdošíjně“ těch nastavených 60 FPS), respektive jejich kolísání jak na horský dráze; co je ovšem dost zvláštní a nelogické – klesá mi FPS a současně klesá ale i využití GPU – třeba až na pouhých 40% :-O? Tedy opačně, než by člověk čekal…

  add2 – při hře mi grafická karta jede v pohodě (teploty, výkon, větráky), ale jak přepnu do menu, najednou musí makat a je vytížená i přes 90% (!), což je, samozřejmě, slyšet 🙂

  Poněkud nelogický… njn – není to jednoduchý 🙂 – myslím, že vývojáři mají co ladit a optimalizovat.

   1. Vertikální synchronizaci zapnutou nemám, ale nastavených 60Hz jak na kartě, tak ve hře; mám 60 Hz monitor.
    Dneska to už tolik nekolísá (zajímavý), ale taky jsem učinil úlitbu bohům a „dohled“ zpětných zrcátek snížil z „ultra“ na „vysoký“; ostatní je všechno na max a jedu na 4k.
    Takže to taky něco vysvětluje – ovšem zatím se mi nechce (moc) ustupovat 😛 😀

 3. Nove DLC si maximalne uzivam, hlavne ty krizovatky, nektere jsou opravdu krkolomne a clovek nekdy ani nevi kam se ma spravne zaradit a kde si najet, tak i samotne nektere vykladky jsou obtiznejsi.
  A vsiml jsem si, ze uz i AI doprava vyuziva odpocivadel, kde zastavuji a parkuji, coz je taky myslim novinka.
  Akorat nevim proc, ale beta 1.36 me jela uplne paradne a plna verze ma strasne velke dropy v FPS, nekdy to skoci z niceho nic treba z 90 na 65 a pak zase zpatky na 90 FPS.
  Asi by to chtelo jeste vyladit.

 4. Takže žiadne fiasko sa nekoná, ako niektorí radikálni členovia fóra SCS predpovedali a na STEAM má expanzia z 364 hodnotení kladných až 96%!!! To je proste famózny výsledok a ľudia si pochvaľujú na ešte väčšiu kvalitu i na úkor menšej dĺžky všetkých ciest. A takto by malo SCS ďalej postupovať. Chýbajúce cesty sa dajú predsa dorobiť neskôr v rámci aktualizácii. Ale kvalitný základ je postavený. Taká Viva la France a Italy môžu len zavidieť množstvo detailov 🙂

 5. Tak to jsem zvědav! Letos v létě jsme jeli autobusem na dovolenou do Bulharska do Varny! Hned si nastavím tu trasu a budu porovnávat s realitou!! Ale myslím že to bude hodně podobné, protožeuž z těch pár obrázků, co jsem viděl, to tak skutečně vypadá! Díky SCS. Ještě co bych si přál předělat anglii aby vypadala jako anglie! To by bylo boží! 🙂

Napsat komentář