Vychází finální verze aktualizace 1.38 pro Euro Truck Simulator 2

Finální verze aktualizace 1.38 pro Euro Truck Simulator 2 s mnoha novinkami je nyní dostupná na Steamu.

Novinka 1

Vývojáři jako obvykle děkují všem, kteří jim hlásili své připomínky, posílali chyby, a obecně za jakoukoliv zpětnou vazbu během otevřeného testování. Většinu změn si můžete prohlédnout v následujícím videu, zároveň si je ale ještě jednou rozepíšeme níže.

Jednou z nejviditelnějších změn této aktualizace jsou přepracované prodejny tahačů, které byly nahrazeny po celé mapě. Všechny dostaly kompletně novou podobu, která více odpovídá těm skutečným.

Novinka 2 Novinka 3

Co se týče vylepšení původní mapy, tentokrát došlo k přepracování francouzského města Lille. Všimnout si můžete nové vegetace a aktualizovaných terénních materiálů, ale také kompletně nových křižovatek více odpovídajících reálnému rozložení. Nezapomnělo se ani na vylepšení dopravního značení a samotné silnice dostaly mnohem věrohodnější textury.

Novinka 4 Novinka 5
Novinka 6 Novinka 7
Novinka 8 Novinka 9

V rámci postupné aktualizace grafické podoby celé hry došlo k přidání procedurálně generované ambientní okluze (zkráceně SSAO), která zlepšuje vnímání stínů a hloubky objektů. Jedná se o velmi náročnou funkci na vaši grafickou kartu, každopádně vybrat si můžete z několika přednastavení kvality. Celé této novince jsme se podrobně věnovali v tomto článku.

Novinka 10
Novinka 11 Novinka 12
Novinka 13 Novinka 14
Novinka 15 Novinka 16
Novinka 17 Novinka 18

Pro ty, kteří často upravují své tahače, přibyla dlouho žádaná možnost nastavit si přesnou barvu laku pomocí HSV, RGB nebo hex čísla. Spolu s tím si také nyní můžete jednoduše ukládat předvolby různých kombinací barev pro jednotlivé nátěry.

Novinka 19

Menší designovou proměnou si prošla také aplikace Route Advisor. Kromě upraveného rozložení přibylo zobrazení vzdálenosti a odhadovaného času příjezdu k dalšímu bodu trasy, který si nově můžete nastavit v mapě.

Novinka 20 Novinka 21
Novinka 22 Novinka 23

Tuningový balíček pro tahače DAF XF se dočkal malého rozšíření o natíratelný kryt podvozku, samozřejmě pro všechny varianty podvozků.

Novinka 24 Novinka 25

Oproti tomu balíček FH Tuning Pack pro tahače Volvo dostal hned několik vylepšení na základě zpětné vazby od hráčů zahrnující kryty kol, boční deflektory, plastové přední nárazníky či zadní blatníky s chromovými prvky.

Novinka 26 Novinka 27

Během veřejného testování nové aktualizace vývojáři přidali také dlouho očekávané klaksony umístitelné přímo na střechu tahače. Kromě toho přibyly i nové modely vzduchových klaksonů, které více odpovídají realitě.

Novinka 28 Novinka 29

A v neposlední řadě došlo i na aktualizaci DLC Special Transport, pro které v rozšíření Road to the Black Sea přibyly 3 nové trasy.

Novinka 30

Kompletní výpis změn

Mapa:
 • Přepracováno město Lille.
 • Přidány unikátní prodejny tahačů po celé mapě.
 • Přidány 3 nové trasy pro DLC Special Transport:
  • z Rešice do Târgu Mureș
  • z Istanbulu do Edirne
  • z Plevna do Sofie
Vozidla:
 • Vylepšena automatická převodovka (body řazení, adaptivní režimy).
 • Přidány nové tuningové díly pro DLC FH Tuning Pack.
 • Přidány natíratelné kryty podvozků pro DLC XF Tuning Pack.
 • Přidány samostatné střešní klaksony.
 • Přidány tahače Renault T (4×2, 6×2) do AI dopravy.
Funkce:
 • Vizuální vylepšení – přidáno procedurální generování ambientní okluze (SSAO).
 • Přepracována aplikace Route Advisor.
 • Přidán předpokládaný čas příjezdu pro následující kontrolní bod do mapy i aplikace Route Advisor.
 • Přidána přednastavení pro Tobii Eye Tracking.
 • Přepracováno vybírání barev (přidány RGB, HSV a HEX vstupy, přidány uživatelské předvolby).
Zvuky:
 • Aktualizován FMOD na verzi 2.01.01.
 • Přidány individuální zvuky klaksonu pro každý tahač.
 • Opraven zvuk retardéru při vypnutém motoru.
 • Odstraněn převodový zvuk pro AI vlaky a elektrická vozidla.

Aktualizace se Steam uživatelům stáhnou a nainstalují automaticky. Pokud jste se zúčastnili otevřeného testování a chcete přejít na standardní aktualizace, musíte tak učinit ručně v nastavení betaverzí na Steamu.

Non-Steam hráči ETS2 můžou pro stažení aktualizace využít nástroje Updater, případně lokálních odkazů ke stažení, jakmile budou k dispozici (obvykle do několika dnů).

Přehled všech doposud vydaných aktualizací pro ETS2 naleznete zde.

13 comments

    1. To akvarista1: Zda to citelne ovlivni vykon graficke karty, to ti bohuzel nereknu, na to se budes muset zeptat nekoho jineho. Ale sam urcite vis, ze hry se neustale vyviji a tim stoupaji i jejich pozadavky na vykon 3D karet. Proto je potreba brat ohled na to, ze komponenty v tvem PC starnou a pokud chces udrzet krok, tak jednou za cas musis udelat nejakou tu investici do noveho hardwaru.

     1. V zasade na vykon to nema vliv. Je ovsem potreba spise brat v potaz nasledujici – podporuje graficka karta a monitor/tv HDMI 2.0, lepe 2.1? Pokud ano, tak je jeste treba mit kabel stejne verze. Pokud by to bylo kuprikladu pouze HDMI 1.4, tak tam je propustnost kabelu mala na HDR a pak by to pusobilo skubani obrazu. V podstate ten kabel by byl prehlceny daty. Taky je otazka jestli by slo HDR se statickyma metadatama, nebo s dynamickyma metadatama.

      1. To Raymy23: zdá se, podle tvého komentáře, že něco o tom víš.
       Omlouvám se ostatním, že to tu nepatří, ale zkusím se zeptat, co dělat?
       Ještě asi před měsícem mi šlo propojení právě přes HDMI na tv, ale nejspíš po aktualizaci ovladače gk, mám útrum. PC tv detekuje, ale tv nemá signál a já nevím co dál.
       Jinak, teď „koukám jako lama“ že jsou různé druhy HDMI. (ale nedá mi to ani „blbé“ video).
       Až se vyspím, zkusím propátrat parametry kabelu i tv.
       Díky za poznámku. 😉

Zveřejnit odpověď