Testovací update 1.39 pro Euro Truck Simulator 2

Po experimentálním veřejném testování nové aktualizace 1.39 pro ATS přichází na řadu i Euro Truck Simulator 2. Obě hry sdílí stejný zdrojový kód, takže ETS2 již těží z oprav z ATS a testování začíná v odladěnějším stavu. Verze pro Linux a MacOS jsou již také dostupné, ovšem méně stabilní než pro Windows.

Novinka 1

Hned po spuštění hry si všimnete přepracované spouštěcí obrazovky. Hlavním důvodem jejího zavedení je příprava na budoucí rozšíření hry, která budou spouštěna ze stejného místa. Mnoho z vás ale určitě ocení, že je nyní možné rovnou změnit veškeré nastavení hry, aniž byste museli nejdříve spustit příslušný uživatelský profil.

Novinka 2

Největší novinkou jsou již dříve oznámené nízkoložné návěsy (podvalníky), které nyní můžete i vlastnit, což mimo jiné znamená široké možnosti konfigurací a úprav, jako např. barvy, světla, rampy, boční obložení, skříňky na nářadí, zadní nárazníky a označení, majáky, zástěrky kol apod. Nově také budete moci vybírat z krátkých a dlouhých variant návěsu a mnoha konfigurací podvozku. Kromě návěsů musely být přizpůsobeny i všechny vizuální náklady, které na nich můžete vozit, zejména v DLC Heavy Cargo Pack, High Power Cargo Pack a Special Transport. Mnoho variant těchto návěsů a nákladů budete nově potkávat také v AI dopravě.

Novinka 3 Novinka 4
Novinka 5 Novinka 6
Novinka 7 Novinka 8
Novinka 9 Novinka 10

Mapového přepracování se tentokrát dočkalo město Calais, zejména jeho přístavní část. Oproti původní podobě dostala spoustu nových modelů, včetně bran, terminálů, ramp pro trajekty a plotů. Zásadní změny se dočkal také vjezd do přístavu a tam, kde dříve byl jednoduchý kruhový objezd, je nyní větší objezd s křižující silnicí přímo nad ním. Nezapomnělo se samozřejmě ani na okolní silnice a dálnice, které spojují přístav s městem. Nyní mnohem více odpovídají skutečnosti, včetně realističtějších nájezdů a sjezdů z dálnic. Samotnému městu Calais zůstalo podobné rozložení, nicméně dostalo se mu nového vzhledu díky aktualizovaným texturám terénu i silnic, nové vegetaci, nahrazeným modelům apod.

Novinka 11 Novinka 12
Novinka 13 Novinka 14

V rámci aktualizace také bylo opraveno nespočet různých chyb v mapě, přibylo několik programových funkcí a značných vylepšení se rovněž dočkaly zvuky. Mějte však na paměti, že se stále jedná o veřejné testování, takže mnoho věcí se ještě může vylepšit či změnit.

Kompletní výpis změn

Mapa:
  • Přepracováno město Calais.
UI:
  • Přepracována úvodní spouštěcí obrazovka.
Vozidla:
  • Přidány vlastnitelné nízkoložné návěsy.
  • Přidány vlastnitelné nízkoložné návěsy v DLC Schwarzmüller Trailer Pack.
  • Přidány tahače DAF XF 2017 (facelift) do AI dopravy.
  • Přidány tahače MAN TGX Euro 6 (včetně 6×2/4 varianty) do AI dopravy.
Funkce:
  • Vylepšeny a aktualizovány zvuky (posuvník hlasitosti turba, umístění zvuku, prostorové mixování zvuku v kabině, rozdělení zvuků mezi příslušenství).
  • Prohlížeč a seznam návěsů nyní zobrazuje všechny platné varianty nákladů.
  • Přidána experimentální emulace vstupního hřídele převodovky a podpora spojkové brzdy (g_clutch_brake).

Testovací update 1.39 pro Euro Truck Simulator 2 si můžete jako vždy stáhnout z betaverzí Steamu pod názvem „public_beta“. Veškeré chyby, na které případně narazíte, pak hlaste do specifického vlákna na oficiálním fóru nebo na našem fóru. Během veřejného testování se používá oddělený World of Trucks web, kde se po skončení testování veškerá nahraná data smažou. Non-Steam verze bude dostupná po skončení veřejného testování.

6 comments

Zveřejnit odpověď