Vychází finální verze aktualizace 1.39 pro Euro Truck Simulator 2

Finální verze aktualizace 1.39 pro Euro Truck Simulator 2 je nyní po veřejném testování dostupná na Steamu.

Novinka 1

Vývojáři jako obvykle děkují všem, kteří jim hlásili své připomínky, posílali chyby, a obecně za jakoukoliv zpětnou vazbu během otevřeného testování. Většinu změn si můžete prohlédnout v následujícím videu, zároveň si je ale ještě jednou rozepíšeme níže.

Hned po spuštění hry si všimnete přepracované spouštěcí obrazovky. Hlavním důvodem jejího zavedení je příprava na budoucí rozšíření hry, která budou spouštěna ze stejného místa. Mnoho z vás ale určitě ocení, že je nyní možné rovnou změnit veškeré nastavení hry, aniž byste museli nejdříve spustit příslušný uživatelský profil.

Novinka 2

Největší novinkou jsou již dříve oznámené nízkoložné návěsy (podvalníky), které nyní můžete i vlastnit, což mimo jiné znamená široké možnosti konfigurací a úprav, jako např. barvy, světla, rampy, boční obložení, skříňky na nářadí, zadní nárazníky a označení, majáky, zástěrky kol apod. Nově také budete moci vybírat z krátkých a dlouhých variant návěsu a mnoha konfigurací podvozku. Kromě návěsů musely být přizpůsobeny i všechny vizuální náklady, které na nich můžete vozit, zejména v DLC Heavy Cargo Pack, High Power Cargo Pack a Special Transport. Mnoho variant těchto návěsů a nákladů budete nově potkávat také v AI dopravě.

Novinka 3 Novinka 4
Novinka 5 Novinka 6
Novinka 7 Novinka 8
Novinka 9 Novinka 10

Mapového přepracování se tentokrát dočkalo město Calais, zejména jeho přístavní část. Oproti původní podobě dostala spoustu nových modelů, včetně bran, terminálů, ramp pro trajekty a plotů. Zásadní změny se dočkal také vjezd do přístavu a tam, kde dříve byl jednoduchý kruhový objezd, je nyní větší objezd s křižující silnicí přímo nad ním. Nezapomnělo se samozřejmě ani na okolní silnice a dálnice, které spojují přístav s městem. Nyní mnohem více odpovídají skutečnosti, včetně realističtějších nájezdů a sjezdů z dálnic. Samotnému městu Calais zůstalo podobné rozložení, nicméně dostalo se mu nového vzhledu díky aktualizovaným texturám terénu i silnic, nové vegetaci, nahrazeným modelům apod.

Novinka 11 Novinka 12
Novinka 13 Novinka 14

V rámci aktualizace také bylo opraveno nespočet různých chyb v mapě, přibylo několik programových funkcí a značných vylepšení se rovněž dočkaly zvuky – přibyl např. samostatný posuvník hlasitosti turba do nastavení.

Kompletní výpis změn

Mapa:
 • Přepracováno město Calais.
UI:
 • Přepracována úvodní spouštěcí obrazovka.
Vozidla:
 • Přidány vlastnitelné nízkoložné návěsy.
 • Přidány vlastnitelné nízkoložné návěsy v DLC Schwarzmüller Trailer Pack.
 • Přidány tahače DAF XF 2017 (facelift) do AI dopravy.
 • Přidány tahače MAN TGX Euro 6 (včetně 6×2/4 varianty) do AI dopravy.
Funkce:
 • Vylepšeny a aktualizovány zvuky (posuvník hlasitosti turba, umístění zvuku, prostorové mixování zvuku v kabině, rozdělení zvuků mezi příslušenství).
 • Prohlížeč a seznam návěsů nyní zobrazuje všechny platné varianty nákladů.
 • Přidána experimentální emulace vstupního hřídele převodovky a podpora spojkové brzdy (g_clutch_brake).

Aktualizace se Steam uživatelům stáhnou a nainstalují automaticky. Pokud jste se zúčastnili otevřeného testování a chcete přejít na standardní aktualizace, musíte tak učinit ručně v nastavení betaverzí na Steamu.

Non-Steam hráči ETS2 můžou pro stažení aktualizace využít nástroje Updater, případně lokálních odkazů ke stažení, jakmile budou k dispozici (obvykle do několika dnů).

Přehled všech doposud vydaných aktualizací pro ETS2 naleznete zde.

13 comments

   1. Tak se zase laskave uklidni. To ze tobe to jde v poradku, jeste neznamena ze to tak je 100% u vsech ostatnich. Jakakoliv chyba muze nastat i u naprosto ciste instalace hry a staci jen malicka vec treba v nastaveni, v tom ze v nektere verzi hry predtim ve sve hre udelal neco malicko jinak nez 99% lidi a to muze spustit retezovou reakci a ta vest az k takoveto pripadne chybe hry. Coz ale samozrejme neznamena ze neni mozne aby chyba byla na strane uzivatele skrze mody atp.

    Tealc_EU: Zkus novy profil bez modu, jestli tam ti to pujde. Pokud ne, je chyba ve hre, pokud ano, zkousej vypinat a zapinat mody ktere by to mohli ovlivnovat.

    Jeste se tedy pro jistotu podivej jestli nemas zapsany nejaky filtr ve vyhledavani dilu, pripadne jestli mas zaskrtle vsechny DLC v tom menicku hned vedle toho vyhledavani.

    1. Děkuji za pomoc. Já moc módu nemám. Jen zvuk, malá zrcátka a SiSL’s Mega Pack. A nějaké blbosti ze SteamWorkshop. Jo a ProMods ale ten je samozřejmě nekompatibilní a byl vypnutý. Potřeboval jsem vědět zda je problém u mě nebo ve hře. Nevím co byl problém ale po té co jsem obnovil soubor hry ze zálohy a znovu jsem aktualizoval, je vše OK. Žádný mód jsem neoddělal takže byl asi nějaký problém při instalaci aktualizace. Každopádně děkuji za pomoc a váš čas 🤗😉

Zveřejnit odpověď