ovládanie myšou

Úvodní stránka Fóra Euro Truck Simulator 2 Poradna ovládanie myšou

  • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Miroslav a poslední změna proběhla před 8 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #2498
      tomas21192
      Účastník

      zdravím, ja som to už písal aj na na stránke scsworld.cz…pri ovládaní myšou mne osobne dosť vadí prechod medzi pridávaním plynu a brzdením, kde je veľmi malá neutrálna resp. mŕtva zóna a napr. keď mám zapnutý tempomat je náročné jazdiť tak aby som ho omylom nevypol…človek musí byť citlivý…a otázka je dá sa táto mŕtva zóna nejako nastaviť?…alebo v niektorých ďalších aktualizáciách by ju mohli v SCS mierne upraviť?

    • #2831
      morrelo
      Správce

      V souboru config.cfg nebo přes konzoli ve hře můžeš zkusit změnit hodnotu „c_msens“. Nebo můžeš upravit přímo vzorec pro výpočet řízení myši v souboru control.sii (ve složce se svým profilem). Tam změníš řádek

      config_lines[159]: „mix msteering -mouse.rel_position.x?0 * c_msens

      třeba na

      config_lines[159]: „mix msteering -mouse.rel_position.x?0 * c_msens * 0.5
    • #2832
      tomas21192
      Účastník

      diki za tip..ale to je len nastavenie citlivosti….samotná mŕtva zóna je stále malá…to podľa mňa môže napraviť len SCS

    • #2839
      morrelo
      Správce

      Pokud vím, tak vývojáři měnit nastavení řízení myší neplánují. Mrtvou zóna u myši změnit nelze, takže to nejspíš budeš muset aspoň trochu zmírnit tou citlivostí. Mně třeba řízení myší nedělá problémy, a přitom je už asi 6 let stará, je to spíše o tom zvyknout si na danou myš a naučit se ji ovládat přesně.

    • #2840
      tomas21192
      Účastník

      človek musí trafiť správny pomer medzi citlivosťou riadenia a nelinearnosťou riadenia apotom sa to dá…

    • #2847
      Miroslav
      Účastník

      Ahoj neviem akú myš používaš ale skús ak sa ti dá niekde nastaviť DPI na 1620 a v hre si daj citlivosť „milimeter“ od úplne malej 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.