Pomozte ve vývoji poznávacích značek, scénické záběry z Euro Truck Simulator 2

Vývojáři těžce pracují na dokončení Euro Truck Simulator 2 schylujícího se k vydání, ve hře je ale stále několik nevyřešených věcí. Jednou z nich jsou poznávací značky. V předchozích hrách byly poznávací značky přímo součástí textury vozidla, takže zde nebyla možnost dynamicky je měnit v závislosti na státě.

V případě ETS 2 se vývojáři nakonec rozhodli implementovat systém, který bude generovat textury poznávacích značek procedurálně až za běhu hry, tj. podle země se zvolí patřičné pozadí SPZ, a pomocí generátoru se podle daných pravidel sestaví patřičný obsah (text) značky. Nakolik budou pravidla komplexní, záleží nyní na vývojářích, ale teoreticky se dají přiblížit realitě velmi blízko. Zárověň to, při správné implementaci, zaručuje, že každé vozidlo bude mít unikátní značku.

Novinka 1

Problém je, že vývojáři znají tyto pravidla pouze ve vlastní zemi, tudíž České republice, a dělat průzkumy v ostatních zemích je nyní nad jejich možnosti, zejména časové, navíc by ani neměli jistotu, že všechna místní pravidla správně pochopí. Proto vznikl nápad oslovit komunitu a požádat ji o pomoc při sbírání informací o poznávacích značkách v různých zemích. Vývojáři by tudíž byli velmi vděční za jakékoliv materiály, odkazy či vlastní vysvětlení, které by pomohlo při sestavování uvěřitelných poznávacích značek všech zemí Evropy, přednostně ale těch, které jsou již ve hře obsaženy. Zejména se zajímají o různé speciality jako jsou rozdíly mezi přední a zadní značkou, případné rozdíly mezi poznávacími značkami na osobních a nákladních vozidlech, nebo třeba i vývoj značek v dané zemi po dobu několika let.

Máte-li jakékoliv užitečné informace, fotografie (můžete nafotit třeba i na zahraniční dovolené, pokud se ještě na nějakou chystáte), materiály, které by mohly vývojářům pomoci, neváhejte je poslat do komentářů na oficiálním blogu, případně zaslat na email info@scssoft.com.

Jako poděkování si vývojáři připravili další scénické záběry, ve kterých tentokrát nebude chybět mlha, déšť, ani soumrak.

Zveřejnit odpověď