SCS Software má šanci získat další licence, pár staveb v ETS 2

Nedávno jsme vás informovali o tom, že SCS Software získalo pro svůj Euro Truck Simulator 2 nakonec pouze 3 licencované značky, a to MAN, Renault a Scania. To se pochopitelně moc nelíbilo fanouškům a ti začali posílat spoustu emailů výrobcům tahačů a také spamovat jejich facebookové stránky. To vytvořilo dostatečné pozdvižení, aby si výrobci začali všímat i tak malé společnosti, jakou SCS Software je.

Problémem nebylo ani tak dostat od výrobců zamítavou odpověď, jako spíš dostat vůbec nějakou. Vývojářům se zkrátka nedařilo oslovovat dostatečně vysoko postavené osoby v rámci managementu výrobců, aby mohli rozhodnout o udělení nebo neudělení licencí. Nyní je ale situace jiná, díky fanouškům právě probíhají jednání rovnou se třemi výrobci tahačů. Samozřejmě je vše ve velmi rané fázi, takže nebudeme dělat předčasné závěry, ale je možné, že se v nějakém z updatů pro ETS 2 dočkáme i dalších licencovaných tahačů.

S vidinou, že bude ETS 2 na Steamu, už to ale tak růžové není. I přes veškeré snahy vývojářů se ETS 2 drží stále okolo 43. místa, což pro Greenlight dostačující není. Poslední šancí je tak vydání dema, to ale úspěch také nezaručuje. Naopak takový Farming Simulator 2013 se na Steam dostal hned, bez účasti ve službě Greenlight. Ten měl tu výhodu, že je jeho vydavatel dostatečně známý, a tak oproti ETS 2 neměl i přes velikostí podobnou komunitu problém na Steam se dostat.

O něco lépe je na tom překlad ETS 2 díky službě Get Localization. Hra je momentálně přeložena do 20 jazyků a dalších 9 je ještě v přípravě. V jednom z updatů pro ETS 2 se také dočkáme podpory UTF-8, díky níž jej bude možno přeložit do ještě více jazyků a přiblížit tak hru dalším fanouškům v jejich rodném jazyce.

A na závěr pro oživení novinky tu máme opět 4 obrázky ukazující pár dalších staveb ve světě ETS 2. Tentokrát se podíváme do Francie, Německa a Nizozemí.

Novinka 1 Novinka 2
Novinka 3 Novinka 4

Zveřejnit odpověď