Podpora Steam Workshop pro ETS2 a ATS již brzy

Vývojáři momentálně pracují na updatu 1.23 pro Euro Truck Simulator 2 a zároveň updatu 1.2 pro American Truck Simulator. Hlavní novinkou těchto aktualizací bude podpora nástrojů Steam Workshop. Vzhledem k popularitě těchto her u moderů byl Steam Workshop dlouho očekávanou funkcí, konečně se tak hraní s modifikacemi posune na novou úroveň.

Novinka 1

Momentálně probíhá důkladné testování propojení Workshopu se hrou. Mezi testery jsou i vášníví modeři, kteří už na Workshop nahráli několik modifikací – jak aktuálně stránka Workshopu vypadá můžete vidět níže.

Novinka 2

Před vydáním nových updatů proběhne klasické otevřené testování, kde si každý bude moci nové možnosti vyzkoušet. Používání Steam Workshopu je velmi pohodlné – stačí si vybrat modifikaci, kliknout na tlačítko „Odběr“ a mod se automaticky stáhne a zobrazí ve správci modifikací ve hře. Steam se zároveň postará o automatické aktualizace, kdykoliv autor modifikace vydá novou verzi. Stejně tak když se rozhodnete změnit počítač nebo přeinstalovat operační systém, všechny modifikace zůstanou zachovány v úložišti Steamu, takže je budete mít vždy k dispozici bez nutnosti jakéhokoliv zálohování. Každý hráč bude mít také možnost modifikace hodnotit, takže budete vždy vědět, které modifikace jsou nejhodnocenější nebo nejpopulárnější.

A ještě něco pro autory modifikací:

Pro nahrání modifikace na Steam Workshop budete potřebovat SCS Workshop Updater – speciální utilitu zdarma vytvořenou právě pro pohodlné nahrávání modifikací. Zároveň vývojáři připravují modovací Wiki, kde se dozvíte podrobné informace o všem, co s modifikacemi souvisí – od popisů jednotlivých konfiguračních souborů až po návody na přizpůsobení modifikací novým verzím hry.

Novinka 3 Novinka 4

2 comments

  1. Ja si osobne myslim,ze je to perfektni vec.Alespon se hrac nemusi bat,ze mu hra nepojede nebo bude padat s nepodporovanyma modama.A kolik takovych na internetu koluje,ze?
    A dalsi z paradnich veci je ta,ze se mody budou taky automaticky aktualizovat,coz vidim jako nejvetsi prinos modum.
    Steam Workshop uz pouzivam i u Spintires a je to opravdu dobra vec.
    Tak,ze jestli jsem to dobre pochopil,tak si klasicky nainstaluji mod do hry a objevi se mi v profilu,ve spravci modu?Kde je take muzu i klasicky odebirat?

Zveřejnit odpověď