Vylepšení světel na vozidlech pro ATS a ETS2

Vývojáři momentálně opravují poslední známé chyby před spuštěním veřejného testování nových aktualizací pro American Truck Simulator a Euro Truck Simulator 2. Jednou z novinek těchto aktualizací bude vylepšení světel na vozidlech. Vývojáři nikdy nebyly úplně spokojení s tím, jak světla vozidel vypadají, a už od vydání ETS2 bylo jejich vylepšení na seznamu přání.

Programátoři tak již před nějakou dobou vylepšili základní systém nasvícení, ale tentokrát došlo i na úpravy mnoha číselných konstant definující chování světla. Doposud byla světelná zář v krátkých vzdálenostech příliš velká, čímž zakrývala různé zajímavé tvary a detaily. Cílem proto bylo zajistit, aby světla byla vidět ve dne i v noci bez nadměrného oslnění.

Novinka 1
Pro zobrazení animace obrázku klikněte na náhled.

Nový systém upravující intenzitu svícení zároveň zaručí, že světla v dálce nezmizí, protože lidské oko velmi dobře zachytí fotony přicházející i z těch nejmenších zdrojů. Výsledky úsilí vývojářů můžete vidět na porovnávacích obrázcích níže.

Novinka 2 Novinka 3
Novinka 4 Novinka 5

32 comments

   1. no je divni že 5 let to nikomu nevadilo a najednou si někdo spomene že to vyměni . to ja bych je ještě udělal silnějši pač večer nic nevidim a musim svitit dalkovejma abych veděl co je pře demnou . to bych za těch 5 let očekaval že do hry přidaj vahy , brzdnou drahu , oficialni MP kde si každy hrač založi vlasni hru a bude hrat z přateli atd. ne mysto toho budou radči vymejšlet hovadiny .

    1. Myslíš,že vymejšlej hovadiny?Asi toho o této práci moc nevíš,když plácáš tyhle jak ty píšeš „hovadiny“.To si jako myslíš,že to jde hned?Myslíš,že mají jenom tohle?Oni hru neustále musí vylepšovat aby to lidi bralo a pak se objeví něco jako si ty a tobě podobný a začnou jejich práci srážet.Jak se říká,“vděk světem vládne“,že

     1. Hellforce, lépe bych to neřekl, jako jen přidám…Když se nebude nic dělat a nic se nezlepší tak se najdou přesně takoví jako je tady to něco a budou řvát, že se nic nedělá… raději ať někdo něco zlepší po klidně 10 letech než vůbec… Já si práce SCS velmi cením a myslím si, že velká většina lidí na této stránce, ale jsou i tady takoví, že raději buzerujou…

    1. jo omlouvám se mě se dostal do ruky odkaz na dlc taky na svetla tak jsem myslel že se to bude tykat tohodle proto už mě to nasralo . jinak ja ten patch ani nepotřebuju mě je to vcelku jedno jak to sviti hlavně že to sviti . ale mohli udělat fakt třeti zapinač střešnich a maskovych ram aby se zapinal zvlašt a ne aby se ti pak vypli všechny svetla pač ja osobně bych jezdil jen ztema rampama a ostatni svetla měl vypli krom led svetel na navesu

 1. Je sice hezké, že budu moct vypnout mód na snížení „bludiček“ u světel a osvětlení, ale fakt by mi udělalo radost, kdyby tahače měli funkční všechny světla, už mi nebaví koukat jak tam jsou na spodním nárazníku světla a nic nedělají. Opravdu mi mrzí že je nenapadne doplnit kompletní osvětlení u všech tahačů, u Iveca HiWay fungují světla všechny včetně LED pásku, proč to nejde udělat u všech? K čemu je tam pak dělali ??

Zveřejnit odpověď