Testovací update 1.41 pro Euro Truck Simulator 2

Stejně jako v případě ATS si nová aktualizace 1.41 pro Euro Truck Simulator 2 prošla „tichým“ experimentálním testováním během posledních týdnů. Vývojáři se jej rozhodli spustit bez jakékoliv propagace, aby mohli pozorně a pečlivě sledovat první vlnu zpětné vazby od komunity. Během této fáze se tak podařilo vychytat nejzásadnější problémy a nyní plynule přichází fáze tradičního otevřeného testování.

Novinka 1

Mějte však na paměti, že se stále jedná o betaverzi, na které se pracuje, takže se můžete setkat s množstvím chyb. Stejně tak nezapomeňte, že většina neoficiálních modifikací nebude kompatibilní, veškeré modifikace musí být jako obvykle nejdříve přizpůsobeny. Pokud se tedy rozhodnete nový update 1.41 vyzkoušet, určitě doporučujeme modifikace povypínat. A také zejména kvůli konvojovému multiplayeru, který v prvotním vydání nebude podporovat modifikace vůbec.

Konvojový multiplayer:

Novinka 2

Jak už bylo naznačeno, konvoje jsou novým herním režimem pro více hráčů. Hráči si mohou nastavit a uspořádat vlastní „multiplayerové“ relace (volitelně zaheslované), ve kterých mohou jezdit se svými přáteli nebo ostatními hráči. V současnosti tento režim podporuje synchronizaci AI dopravy, času i počasí a možnost vzít si totožnou zakázku jako mají ostatní hráči, se kterými se rozhodnete jezdit. Během testování můžete založit relaci maximálně pro 8 hráčů, vývojáři udržují limit nízko kvůli rozpracovanosti celého systému, nicméně do budoucna jej plánují zvyšovat. Hostitelé relací se automaticky stannou jejich administrátory, což jim umožňuje spravovat veškerá nastavení serveru nebo třeba vykopnout z relace neposlušné kolegy.

Novinka 3
Novinka 4 Novinka 5
Novinka 6 Novinka 7
Co vše tedy aktuální podoba konvojového multiplayer nabízí:
 • Kdokoliv může hostovat a vytvářet vlastní relace až pro 8 hráčů
 • Možnost společně přepravovat totožné zakázky ze stejné firmy do stejné destinace
 • Synchronizovaná AI doprava (včetně náhodných událostí na silnici)
 • Synchronizovaný čas a počasí
 • Synchronizované nátěry, příslušenství tahačů, příslušenství do interiéru, náklady a další
 • Možnost komunikace s ostatními hráči prostřednictvím vysílačky (klávesa X), rychlých odpovědí (klávesa Q) nebo textového chatu (klávesa Y)
Novinka 8 Novinka 9
Novinka 10 Novinka 11
Novinka 12 Novinka 13
A co naopak zatím nefunguje nebo není implementováno:
 • Modifikace nejsou v prvotním vydání konvojového režimu podporovány.
 • AI vozidla mohou zmizet, pokud se hráč odpojí.
 • Zvedací mosty nejsou synchronizovány. V prvotním vydání budou stacionární.
 • Při použití vlastního návěsu se může na stejném místě, kde byste měli naložit svůj náklad, objevit návěs firmy.
 • Vysílání vysílačkou (klávesa X) koliduje se zadáváním textu.
 • Oddalování mapy na obrazovce během jízdy (klávesy M a TAB) koliduje s posouváním chatu v aplikaci Route Advisor.

A pokud se bojíte o svůj postup hrou, že by vám ho nějaký neposlušný hráč během konvoje zkazil, tak nemusíte. Při každém ukončení/opuštění konvojové relace dostanete na výběr, zdali chcete postup uložit do profilu, nebo se vrátit na dříve uloženou pozici, nebo postup úplně zahodit.

Novinka 14 Novinka 15

Dálnice A24:

Kromě konvojového multiplayeru přichází také dálnice A24 v Portugalsku pro všechny majitele nedávno vydaného rozšíření Iberia. Původně měla být součástí hry již při vydání, ale vývojáři ji nestihli včas dokončit, takže se rozhodli ji přidat posléze v rámci aktualizace zdarma. Čeká na vás malebný úsek spojující dálnice A7 a A25 s krásnými výhledy a proslulými vinicemi.

Novinka 16 Novinka 17
Novinka 18 Novinka 19

Nové možnosti režimu focení:

Další příjemnou novinkou jsou vylepšení fotografického režimu. Konkrétně budete moci využít jednoduchého nastavení času a počasí pro vytvoření dokonalého prostředí svých snímků, aniž byste museli používat konzolové příkazy či čekat na vhodný okamžik.

Novinka 20 Novinka 21

Kompletní výpis změn

Funkce:
 • Přidán konvojový multiplayer.
 • Přidáno přizpůsobení času a počasí v režimu focení.
 • Přidáno rychlé cestování.
Novinka 22
Mapa:
 • Přidána dálnice A24 (vyžaduje DLC Iberia).
 • Opraveny mapové chyby v DLC Iberia.
 • Přepracovány různé značky po Evropě.
 • Opraveny reflexní navigační značky.
UI (uživatelské rozhraní):
 • Upraveny ikonky v legendě UI mapy.
Novinka 23

Testovací update 1.41 pro Euro Truck Simulator 2 si můžete jako vždy stáhnout z betaverzí Steamu pod názvem „public_beta“. Veškeré chyby, na které případně narazíte, pak hlaste do specifického vlákna na oficiálním fóru nebo na našem fóru. Během veřejného testování se používá oddělený World of Trucks web, kde se po skončení testování veškerá nahraná data smažou. Non-Steam verze bude dostupná po skončení veřejného testování.

5 comments

 1. takže nějak tahle nechápu proč omezili rychlostní limit v MP pouze na 90 km když plno hráčů jezdi i bez omezovače a lita přes 100 km/h to plno hráčů díky tomuhle zastane u neoficiálního mp TMP kde muže v zavodním režimu létat přes 100 km/h pač když vezete zakázku přes 5000 km tak komu by se to chtělo jed cca 5 hodin při 90 km/h hlavně že ve videu říkají že mysli i nati hráče co jezdi rychle tak nevím tedy jestli si nevidí do pusy kde co říkají !

  další věc : by mohli přidat i zvuky blinkru k venkovní kameře pač ten kdo jezdi z venkovní kamerou tak neslyší blinkry tak je radši ani nepoužívá

  1. Těším se na ten okamžik, kdy jednou třeba napíšeš něco inteligentního 😀
   Omezovač rychlosti nastavuje zakladatel relace. Takže když pro relaci nastaví vynucený omezovač, tak bude s omezovačem. Když ho vypne, tak bude bez omezovače. Ale jsem rád, že si vidíš do pusy.
   A slyšitelnost blinkru zvenku… k takovému blábolu se ani netřeba vyjadřovat.

   1. Něco mi říká, že to se asi nikdy nedočkáš. Jako fajn, nejsem si jistej jestli to nepřidali až v nějaké aktualizaci bety ten omezovač, tak asi bych i pochopil že si té změny nevšimne. Ale jako navrhovat zvuk blinkru v externím pohledu kde to vidíš na blinkrech… Nehledě na to že dávání blinkrů je dle mě naprostá automatika, na to přece nepotřebuješ zvuk, ani to vidět. Přece odbočuju doprava, cvak automaticky blinkr doprava… Ale ještě vtipnější je, že kolikrát tyhle návrhy dávají ti co hořekují nad tím jak to či ono není reálně zpracovaný a pak ti napíšou že jezdí externí kameru, chtějí porušovat předpisy atp… To mi hlava nebere 😀

Zveřejnit odpověď